Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Porozumienie na budowie GUM. Prace zostaną wznowione w poniedziałek

czwartek, 14 lipca 2022 19:45 / Autor: Michał Łosiak
Porozumienie na budowie GUM. Prace zostaną wznowione w poniedziałek
Fot. gum.gov.pl
Porozumienie na budowie GUM. Prace zostaną wznowione w poniedziałek
Fot. gum.gov.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

W poniedziałek, 18 lipca mają zostać wznowione prace na budowie Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar – wynika z przesłanego do nas komunikatu inwestora i wykonawcy.

Przypomnijmy, że wykonawcą inwestycji przy ulicy Wrzosowej jest firma Anna-Bud. Od 1 lipca zawieszono prace budowlane w związku z – zdaniem firmy – błędami i wadami projektowymi. W tle pojawił się także postulat waloryzacji kosztów w związku z inflacją. W piątek, 8 lipca do powrotu na plac budowy wykonawcę wezwali wspólnie: Główny Urząd Miar i Politechnika Świętokrzyska. Kolejnym stanowiskiem odpowiedziała firma Anna-Bud.

Wydawało się, że do porozumienia daleko. W środę, 13 lipca doszło jednak do kolejnego spotkania przedstawicieli GUM, PŚk i wykonawcy.

„Strony uzgodniły sposób rozwiązania kwestii braków projektowych. Inwestycja ta charakteryzuje się unikatowymi na skalę międzynarodową rozwiązaniami. Ze względu na jej specyfikę, potrzeba było dodatkowych wyjaśnień. Termin rozpoczęcia działalności laboratoriów - 1 stycznia 2024 roku nie jest zagrożony”, czytamy w przesłanym do Radia eM Kielce komunikacie.

Jak informują wszystkie trzy podmioty, „omówiona została także kwestia rosnących cen materiałów i usług budowlanych, która dotyka cały sektor budowalny. W tym aspekcie strony także doszły do wstępnego porozumienia i ustaliły wspólny kierunek działań”. Prace na budowie mają zostać wznowione w poniedziełek, 18 lipca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO