Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Po świętach zmiany w organizacji ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu

czwartek, 14 kwietnia 2022 10:15 / Autor: Weronika Karyś
Po świętach zmiany w organizacji ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu
Fot. Piotr Michalec
Po świętach zmiany w organizacji ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu
Fot. Piotr Michalec
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W związku z budową magistrali ciepłowniczej i pracami drogowymi od środy, 20 kwietnia, MZD planuje wprowadzenie kolejnych zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Domaszowskiej z aleją Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Planowane na 14 marca zmiany w organizacji ruchu nie zostały wdrożone. Wykonawca powoływał się wówczas na sytuację, która ma miejsce na Ukrainie i skutkuje bardzo dużym wzrostem cen, problemami z dostawami materiałów budowlanych, ich limitowaniem oraz zerwaniem wielu łańcuchów dostaw. Po miesiącu temat wraca. Jak informuje MZD, planowane zmiany zostaną wdrożone 20 kwietnia.

– Na obu jezdniach alei Solidarności w obrębie skrzyżowania oraz na dojazdach i wyjazdach z niego zostaną wyłączone lewe pasy ruchu. Ruch na wprost przez skrzyżowanie odbywał się będzie jednym, środkowym pasem ruchu. Dla kierujących dostępne będą także pasy do skrętu w prawo w aleję Tysiąclecia Państwa Polskiego – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Ponadto od 20 kwietnia na skrzyżowaniu al. Solidarności z Tysiąclecia PP zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Zlikwidowane zostanie także przejście dla pieszych po południowej stronie. Na tym jednak nie koniec zmian.

–  Z alei Tysiąclecia Państwa Polskiego, jadąc od strony ulicy Warszawskiej, możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo w aleję Solidarności. Nie będzie możliwości jazdy przez skrzyżowanie na wprost w kierunku ulicy Domaszowskiej. Dojazd do Domaszowskiej będzie możliwy poprzez aleję Solidarności i zawrotkę w sąsiedztwie skrzyżowania z aleją IX Wieków Kielc i Sandomierską – tłumaczy Skrzydło.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do odwołania.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO