Vive bliżej awansu!

niedziela, 15 marca 2015 17:37 / Autor: Maciej
Maciej
Maciej

Mistrzowie Polski wykonali pierwszy krok w kierunku ćwierćfinału Velux EHF Champions League. W spotkaniu 1/8 finału rozgrywek Vive Tauron Kielce pokonał na wyjeździe francuski Montpellier 29:25 (16:13). Rewanż w najbliższą sobotę w Hali Legionów. W Radiu eM będziemy mieli dla Was bilety na to spotkanie!

Do przerwy w Montpellier mistrzowie Polski prowadzili 16:13 prezentując dobrą formę w ataku. Po przerwie obie ekipy grały przez dłuższy czas „bramka za bramkę”. W 44 minucie żółto-biało-niebiescy prowadzili 21:19, a w 49 minucie 24:20. Gospodarze odpowiedzieli jednak trzema bramkami z rzędu i zrobiło się tylko 25:24 w 54 minucie. Trener Talant Dujszebajew wziął czas. W grze kielczan było jednak nadal sporo nerwów. Vive grało nieskutecznie w ataku, na szczęście gospodarze też stracili skuteczność. W końcu złą passę przerwał Michał Jurecki i potężnym strzałem podwyższył prowadzenie na 26:24. W końcówce bramki dołożyli jeszcze Zorman i Aguinagalde. Vive zasłużenie wygrało we Francji, choć nie był to porywający występ Mistrzów Polski. Rewanż wydaje się być formalnością. Kielczanie podejmą Montpellier w sobotę o 15.30 w Hali Legionów.