MIASTO
Pileckiego z opóźnieniem


Co najmniej miesiąc dłużej potrwa budowa ulicy Pileckiego w Kielcach. Inwestycja powinna zakończyć się do 31 maja, ale wykonawca już teraz poprosił Miejski Zarząd Dróg o przesunięcie terminu.
Firma Skanska zawnioskowała o dodatkowe 43 dni. Jako przyczynę opóźnienia podają przedłużają się zimę i problemy z siecią energetyczną, którą należało przebudować. Wykonawca tłumaczy też, że przez długi czas nie miał dostępu do części tereny budowy, ponieważ jeden z właścicieli nie chciał opuścić swojej nieruchomości. Zrobił to dopiero w momencie, gdy MZD wystąpiło z tytułem egzekucyjnym.
Drogowcy na razie nie przedłużyli terminu prac i narzekają na intensywność prowadzonych prac na terenie budowy. - W obszarze zarówno ronda Czwartaków jak i całej ulicy Pileckiego bardzo niepokojące jest niskie zaangażowanie wykonawcy jeśli chodzi o potencjał ludzki i sprzętowy. Możemy tutaj mówić o bardzo małej obsadzie i liczymy, że to się jak najszybciej zmieni - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD.
Koszt budowy ulicy Pileckiego to 40 milionów złotych.
![[FOTO] Kolejny raz uczcili pamięć ofiar ludobójstwa wołyńskiego](/media/k2/items/cache/7a64825d83d7cc9f6055a4834db0ecc0_L.jpg)

![[FOTO] Harcerze przejęli miasto!](/media/k2/items/cache/3120547da8f8076e6887a123562fa309_L.jpg)

![[FOTO] W Kielcach upamiętniono ofiary ludobójstwa na Wołyniu](/media/k2/items/cache/ee3dee05766e15ad201e1ae4093dc782_L.jpg)



