Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pieniądze dla Korony, podwyżki dla urzędników – to będą gorące obrady

środa, 15 lutego 2023 15:49 / Autor: Weronika Karyś
Pieniądze dla Korony, podwyżki dla urzędników – to będą gorące obrady
Pieniądze dla Korony, podwyżki dla urzędników – to będą gorące obrady
Weronika Karyś
Weronika Karyś

16 lutego kieleccy radni pochylą się między innymi nad dokapitalizowaniem klubu sportowego Korona Kielce, podwyżkami dla pracowników urzędu miasta, sprzedażą działki przy ulicy Karczówkowskiej oraz nowym statutem. Początek sesji o godzinie 9:00.

Największe kontrowersje z pewnością wywoła punkt dotyczący przekazania pieniędzy na rzecz Korony (więcej na ten temat w zakładce "sport"). Radni  będą również żywo dyskutować na temat pensji urzędników, które mają wzrosnąć o… 350 złotych brutto.

– Wszyscy dostaną 350 złotych brutto, a dodatkowo kierownik danej jednostki na każdego pracownika dostanie 100 złotych do puli, którą później może w swoim wydziale podzielić uznaniowo. Jeżeli więc ma dziesięciu pracowników, dostaje tysiąc złotych do podziału pomiędzy nich. Może się jednak okazać, że jedna osoba dostanie tysiąc złotych, a pozostałych dziewięciu nic – mówi Anna Kibortt, wiceprzewodnicząca kieleckiej rady miasta.

Gremium pochyli się także nad przekazaniem pieniędzy na rzecz pomocy Ukrainie.

– To są środki, które zostały zebrane na koncie walutowym dedykowanym pomocy Ukrainie. Po przewalutowaniu jest to około 34 tysięcy złotych – mówi Anna Kibortt.

Radni przedyskutują również kwestię poszerzenia oferty placówek, w których można korzystać z Karty Dużej Rodziny.

– Tym razem dołącza do tego grona Kielecki Park Technologiczny, który będzie oferował możliwość korzystania z oferty kulturalnej nieodpłatnie, bądź ze zniżką 50 procent – mówi Joanna Winiarska, wiceprzewodnicząca kieleckiej rady miasta.

Wśród wielu projektów uchwał znalazł się też ten dotyczący sprzedaży gruntów zlokalizowanych przy ulicy Karczówkowskiej. Chodzi dokładnie o blok z muralem kosmonauty.

– Nieruchomość była omijana od lat, bo nie było jasności prawnej co do własności części gruntów, na których stoi ten blok. Teraz zostało to uregulowane i prezydent proponuje, by sprzedać grunt spółdzielni, która odsprzeda na preferencyjnych warunkach mieszkania mieszkańcom, którzy czekają na to od wielu lat – wyjaśnia Jarosław Karyś, przewodniczący kieleckiej rady miasta.

Na liście spraw do omówienia znalazły się także te dotyczące nowego statutu oraz pieniędzy z KPO.

Początek obrad o godzinie 9:00. Mieszkańcy mogą je śledzić na żywo poprzez kanał YouTube.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO