Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Para z parasolką zadebiutowała w przestrzeni miasta

środa, 30 listopada 2022 09:22 / Autor: Weronika Kępa
Para z parasolką zadebiutowała w przestrzeni miasta
FB KIELCE W NEONACH
Para z parasolką zadebiutowała w przestrzeni miasta
FB KIELCE W NEONACH
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Do Kielc powrócił kolejny neon. Tym razem jest to "Para z parasolką", która zawisła na gmachu Kieleckiego Centrum Kultury. Wczoraj (29 listopada) miała swój debiut. Zaprezentowała się wyjątkowo pięknie.

– Pierwszy neon w naszym mieście pojawił się już w dwudziestoleciu międzywojennym, ale prawdziwy rozkwit świetlnych szyldów przeżyliśmy w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Dziś niewiele po nich zostało, ale jest szansa, że kilka neonów znów rozświetli Kielce. Ogromna w tym zasługa Macieja Ziernika i Rafała Zamojskiego – zaznacza wiceprezydent Agata Wojda.

"Para z parasolką" pół wieku temu reklamowała sklep odzieżowy zlokalizowany przy ulicy Sienkiewicza. Później zniknęła z przestrzeni miasta. W tym roku władze Kielc wyraziły jednak zgodę na jej powrót. Całość została sfinansowana z oszczędności pozostałych z realizacji neonu "Koszykarza" w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Kolejnym krokiem ma być przywrócenie najbardziej charakterystycznego, kieleckiego neonu – "Kota w butach". Inicjatywę można wesprzeć pod linkiem: https://zrzutka.pl/neon.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO