Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„Pani skarbnik pozostaje panią skarbnik”. Wniosek wycofany

środa, 20 lipca 2022 14:37 / Autor: Weronika Karyś
„Pani skarbnik pozostaje panią skarbnik”. Wniosek wycofany
„Pani skarbnik pozostaje panią skarbnik”. Wniosek wycofany
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Wbrew zapowiedziom, na lipcowej sesji rady miasta nie zostanie podjęty temat rezygnacji Beaty Pawłowskiej z funkcji skarbnika. Prezydent Bogdan Wenta wycofał wniosek.

Przypomnijmy, że z końcem kwietnia skarbnik Kielc, Beata Pawłowska, zwróciła się do prezydenta Bogdana Wenty z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jako powód podała względy osobiste. Ostateczną decyzję w tej sprawie mieli jutro (21.07) podjąć radni.

– Prezydent zdjął ten punkt z porządku lipcowych obrad, więc tematu nie będzie – informuje przewodniczący kieleckiej rady miasta, Jarosław Karyś. – Powiedziano nam, że pani skarbnik jest dalej panią skarbnik. Nie znamy szczegółów – dodaje wiceprzewodnicząca Katarzyna Czech–Kruczek.

Jak informuje sekretarz miasta, Szczepan Skorupski, na ten moment Beata Pawłowska jest skarbnikiem, ale jej prośba o rozwiązanie umowy nie została wycofana. Strony się jednak porozumiały. To oznacza, że obecny skarbnik rozstanie się z kieleckim magistratem później niż początkowo zakładano.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO