Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pamiętali o Stefanie Artwińskim

środa, 27 października 2021 13:59 / Autor: Michał Łosiak
Pamiętali o Stefanie Artwińskim
Pamiętali o Stefanie Artwińskim
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Na Cmentarzu Partyzanckim w Kielcach odbyły się uroczyste obchody 82. rocznicy śmierci prezydenta Kielc Stefana Artwińskiego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, żołnierze, uczniowie oraz mieszkańcy Kielc. 

– Prezydent Stefan Artwiński jest upamiętniony w Kielcach na wiele sposób, jego imieniem nazwana została sala obrad Rady Miasta oraz ulica obok szpitala wojewódzkiego. Jednak żywym dowodem, że jego myśl trwa, jest działalność Fundacji Artwińskiego. Działacie dla dobra mieszkańców Kielc i całego województwa, za co bardzo dziękuję – powiedział podczas uroczystości Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski.

W trakcie wydarzenia sylwetkę Stefana Artwińskiego i jego dorobek, przedstawił dr Paweł Wolańczyk z Muzeum Historii Kielc. 

– Prezydent Artwiński może być przykładem dla młodych ludzi, że warto angażować się społecznie i walczyć o swoje ideały. Świadectwo jego życia powinien poznać każdy młody człowiek – mówi Kamil Kołbuc, prezes fundacja im. Stefana Artwińskiego.

Wartę honorową podczas obchodów przygotowali żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kielcach oraz młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO