MIASTO
Pamiętali o Józefie Piłsudskim w rocznicę jego śmierci


Mija 87. rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. Wojewoda świętokrzyski złożył kwiaty pod jego pomnikiem w Kielcach.
Przypomnijmy, że jeden z twórców polskiej niepodległości zmarł 12 maja 1935 roku w Warszawie.
Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski mówił o zasługach Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu i kształtowaniu niepodległości.
– Czas szybo leci. Nasza niepodległość wówczas się już utrwaliła, a marszałek był jej głównym architektem. W trudnym czasie, kiedy rodziła się Polska, potrafił stworzyć spójny organizm z trzech zaborów. Przez dwadzieścia lat staliśmy się wielkim krajem i był to efekt jego wizjonerstwa. jesteśmy spadkobiercami tego co wtedy nakreślono. Zaszczepione idee są z nami nadal – mówił wojewoda Zbigniew Koniusz.
O godzinie 20.45 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbędą się zaś uroczystości zorganizowane przez Stowarzyszenia Pamięć i Tradycja.



![[FOTO] Pikietowali przeciwko edukacji zdrowotnej w szkołach](/media/k2/items/cache/2f661333336842d37ab68664b16f05fb_L.jpg)

![[FOTO] Kielce upamiętniły ofiary zamachów na WTC](/media/k2/items/cache/6716bf5bf2735ffd2144560bb3120ed0_L.jpg)


