Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ostatnia szansa, by zgłosić uwagi do zmian w Budżecie Obywatelskim

wtorek, 15 lutego 2022 17:39 / Autor: Weronika Kępa
Ostatnia szansa, by zgłosić uwagi do zmian w Budżecie Obywatelskim
Ostatnia szansa, by zgłosić uwagi do zmian w Budżecie Obywatelskim
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Uruchomione pod koniec stycznia konsultacje społeczne dotyczące zmian w procesie kwalifikacji projektów zgłaszanych do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego dobiegają końca. Uwagi można zgłaszać do środy, 16 lutego. To ostatnia szansa, by się wypowiedzieć.

Przypomnijmy, najważniejsze zmiany dotyczą: przeformułowania definicji projektów zielonych, wydłużenia czasu na złożenie odwołania z siedmiu do czternastu dni i zmiany sposobu wyłaniania zwycięskich projektów. O tym ostatnim dotychczas decydowały dwie przesłanki, które musiały być spełnione łącznie.

- Mowa o liczbie głosów uzyskanych w głosowaniu oraz o tym, czy koszt projektu mieści się w kwocie przeznaczonej na daną kategorię projektów. Zgodnie z nowymi ustaleniami, jeśli nie wystarczałoby środków na realizację kolejnego projektu z listy wówczas istniałaby możliwość przeprowadzenia konsultacji z wnioskodawcą w zakresie ograniczenia inicjatywy do wartości kwoty dostępnej w danej kategorii – tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Kolejną propozycją jest, aby projekty z KBO mogły być realizowane nie tylko na nieruchomościach będących własnością miasta, ale także nieruchomościach będących w trwałym zarządzie jednostek organizacyjnych miasta, pod warunkiem, że cel projektu jest zbieżny z celem na jaki została przeznaczona dana nieruchomość.

Konsultacje społeczne i wszystkie najważniejsze dokumenty ws. KBO są dostępne pod linkiem: https://konsultacje.kielce.eu/konsultacje-spoleczne-bo2022.html

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO