Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ostatni dzień rekrutacji do kieleckich przedszkoli. Zostały wolne miejsca

piątek, 27 marca 2020 14:16 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Dzisiaj (27 marca) zakończyła się rekrutacja do kieleckich przedszkoli. Składanie wniosków w wersji papierowej odbędzie się po wznowieniu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zajęć edukacyjnych w przedszkolach. Każdy rodzic będzie miał siedem dni roboczych na doniesienie dokumentów do placówki pierwszego wyboru.

Rejestracja online rozpoczęła się 19 marca. - Do tej pory rodzice zarejestrowali 1635 dzieci na 1705 wolnych miejsc. Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, jaka panuje i jeżeli ktoś z ważnych powodów nie zdąży się zalogować do systemu, będziemy się starali pomóc każdemu mieszkańcowi - mówi Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc.

Dostarczenie do placówek wydrukowanych i podpisanych wniosków odbywać się będzie w ciągu 7 dni roboczych w godzinach pracy placówek, a siódmego dnia roboczego do godziny 15 począwszy od pierwszego dnia następującego po dniu wznowienia zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych. Konkretne terminy zostaną podane po podjęciu decyzji przez Minister Edukacji Narodowej.

Inaczej wygląda rekrutacja do kieleckich żłobków. Składanie wniosków o przyjęcie dziecka odbywa się w systemie ciągłym - całorocznym, co oznacza, że wniosek można składać przez cały rok. Rodzice lub opiekunowie prawni dzieci uczęszczających do żłobka potwierdzają chęć kontynuacji opieki i edukacji żłobkowej w następnym roku poprzez złożenie pisemnego potwierdzenia na druku pobranym bezpośrednio w żłobku od 15 do 28 kwietnia.

30 kwietnia nastąpi aktualizacja systemu rekrutacyjnego o dane zawierające informacje o zwolnionych i nowych miejscach w żłobkach oraz aktualne grupy. Zgłaszanie dzieci drogą elektronicznego naboru oraz przyjmowanie dokumentów od rodziców zapisujących dziecko do danego żłobka będzie się odbywać od 6 do 17 maja. Ogłoszenie wyników rekrutacji, poprzez wywieszenie w placówkach list dzieci przyjętych i nie przyjętych, odbędzie się 31 maja.

- We wszystkich żłobkach publicznych mamy około 700 miejsc, a drugie tyle oferują jednostki niepubliczne - informuje wiceprezydent Różycki.

Trwa także elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych placówek.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO