Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ostatni dzień głosowania w Kieleckim Budżecie Obywatelskim

piątek, 09 października 2020 08:17 / Autor: Michał Łosiak
Fot. um.kielce.pl
Michał Łosiak

Dziś (piątek) mamy ostatnią szansę na oddanie głosu na projekt zgłoszony w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na inicjatywy mieszkańców przeznaczono ponad 7,5 miliona złotych.

Do głosowania zakwalifikowano 129 zadań, w tym 18 inwestycyjnych dużych, 53 inwestycyjne małe oraz 58 nieinwestycyjnych. – Zachęcam wszystkich do licznego udziału w głosowaniu w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jest to wspaniałe narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na to, jak zmienia się ich najbliższe otoczenie – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Każdy z nas może zagłosować na jeden projekt inwestycyjny duży, trzy inwestycyjne małe oraz pięć nieinwestycyjnych. Od tego roku swoje poparcie dla wybranych pomysłów mieszkańcy mogą wyrazić tylko elektronicznie, za pomocą formularza dostępnego na stronie www.bo.kielce.eu. Dodatkowo przy oddawaniu głosu konieczne będzie podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany sms z kodem weryfikacyjnym. Co ważne, jeden numer telefonu może zostać wykorzystany tylko raz.

Jeśli nie mamy dostępu do internetu, możemy skorzystać ze specjalnych punktów do głosowania. Dwa z nich są stacjonarne i zlokalizowano je obok budynków ratusza przy Rynku i przy ul. Strycharskiej. Można z nich skorzystać przez cały okres głosowania od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 15.

Prowadzone są również punkty mobilne. Ich harmonogram ostatniego dnia (9 października) wygląda następująco.

  • przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Kruszelnickiego "Wilka" 49, w godz.  8:00-9:30
  • przy Pasażu Świętokrzyskim, ul. Edmunda Massalskiego 3, w godz. 10:00-12:00
  • przy świetlicy na ul. Posłowickiej 98, w godz. 12:30-14:30
Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO