Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ogromne wyróżnienie dla weteranki z Kielc. Spotkała się z pierwszą damą

piątek, 29 maja 2020 18:20 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Michał Łosiak

Kapitan Małgorzata Michalska z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wzięła udział w spotkaniu z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą w ramach obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięły udział cztery weteranki mające doświadczenia zdobyte podczas służby poza granicami Polski. Rozmowy dotyczyły głównie doświadczeń zdobytych w trakcie pracy w Polskich Kontyngentach Wojskowych, trudnych momentów podczas pełnienia misji, a także prowadzonych w ostatnim czasie działań związanych z pandemią koronawirusa. 

KapitanMichalska

Fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Kapitan Małgorzata Michalska brała udział w misjach w Afganistanie, Kosowie i Libanie. – Dzisiejsze spotkanie to ogromne wyróżnienie, które nie zdarza się często – przyznaje.

Weteranka swoją przygodę w Wojsku Polskim rozpoczęła w 2004 roku. Od 2012 roku służy w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Uczestniczyła w pięciu misjach poza granicami państwa od 2008 roku. Była wielokrotnie odznaczana m.in. Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Brązowym Medalem Sił Zbrojnych w Służbie Ojczyzny, Gwiazdą Afganistanu.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO