Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Oferowali pracę

środa, 27 kwietnia 2016 14:00 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Niemal stu wystawców wzięło udział w XIX Ogólnopolskich Targach Pracy organizowanych przez Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Co przygotowali dla osób poszukujących zatrudnienia?

Około czterech i pół tysiąca miejsc pracy mieli do zaoferowania na Ogólnopolskich Targach Pracy wystawcy z Polski, Austrii, Holandii czy Niemiec. Jak mówi Włodzimierz Korona, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach, taka forma dotarcia do osób poszukujących zatrudnienia dobrze sprawdza się od lat.

Były też stoiska, na których zarejestrowani w urzędzie bezrobotni mogli dopełnić obowiązku potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy.

Jednym z najchętniej odwiedzanych stoisk było to, które rozstawił Kielecki Park Technologiczny. Jakie oferty można tam było znaleźć? Mówi Inga Kruk:

Pracy poszukiwały osoby w różnym wieku i z różnym wykształceniem. Nie brakowało wśród nich świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych.

Na odwiedzających XIX Ogólnopolskie Targi Pracy czekały ponadto prezentacje dotyczące między innymi pracy za granicą czy przepisów związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej, a także panele dyskusyjne.

View the embedded image gallery online at:
https://emkielce.pl/miasto/oferowali-prace#sigProGalleria8b9d65c1ea
Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO