Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Oddajmy swoje serca dla hospicjum. Niezwykła walentynkowa akcja wolontariuszy

środa, 05 lutego 2020 13:07 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Specjalne kwesty i wyjątkowy koncert – tak będzie wyglądała tegoroczna walentynowa akcja wolontariuszy „Serce dla Hospicjum”, której celem jest zebranie środków na rzecz kieleckiej placówki. Nie zabraknie licytacji i słodkich pierniczków dla ofiarodawców.

Kwesty odbędą się w trzech miejscach. Już w środę, 12 lutego, od godziny 9 do 15 będziemy mogli spotkać wolontariuszy w Galerii Echo. Następnego dnia w tych samych godzinach zbiórka zostanie przeprowadzona w Galerii Korona, a 14 lutego na ulicy Sienkiewicza. – W zamian za złożone datki ofiarodawcy otrzymają upieczone przez wolontariuszy pierniczki w kształcie serca, do których dołączymy cytat naszej patronki, czyli świętej Matki Teresy z Kalkuty – mówi Anita Grzesik, koordynator wolontariatu hospicyjnego.

Nie będzie to jedyna możliwość wsparcia kieleckiego hospicjum. We wtorek, 11 lutego, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy uczniów placówki, ale również zespół Shaken Organs. Występ zostanie połączony z licytacją charytatywną obrazów, książek i innych cennych przedmiotów. – Walentynki to szczególna okazja do okazywania miłości. Chcemy uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby ludzi chorych, którzy wymagają naszego wsparcia – dodaje Anita Grzesik.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO