Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Od dzisiaj kolejne zmiany w kursowaniu autobusów

sobota, 21 listopada 2020 09:43 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie kursowania autobusów. Odnoszą się one zarówno do ograniczenia części kursów, zmian w dotychczasowych rozkładach jazdy, jak również do zatrzymywania się na nowych przystankach.

Wprowadzone zmiany wynikają z zaobserwowanego przez pracowników ZTM spadku liczby pasażerów korzystających z komunikacji zbiorowej. 

Zmiany dotyczą linii numer 35 oraz 46, których częstotliwość kursowania w dni robocze będzie zmniejszona.

Kolejne obejmą kursy linii numer 14, 38, 47, 106 oraz 109, jadących od ulicy Sandomierskiej w kierunku Dworca Autobusowego. Dla wspomnianych linii obowiązywać będą nowe przystanki: „Sandomierska/Poleska” oraz „al. IX Wieków Kielc/Warszawska”.

Ponadto na przystanku „al. IX Wieków Kielc/Warszawska” będa się ztrzymywały także autobusy linii N1, 11, 21 oraz 25.

Dodatkowo od 21 listopada zmianom ulegają godziny kursowania podmiejskich linii autobusowych numer 41 i 47. Nowe godziny objazdów zostały opublikowane na stronie internetowej ZTM Kielce.

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina, że sytuacja w komunikacji miejskiej jest nieustannie monitorowana. W razie podjęcia dalszych decyzji zostaną opublikowane stosowne informacje.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO