Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Od dziś otwarte Kluby Seniora i Świetlice Środowiskowe

poniedziałek, 01 czerwca 2020 13:21 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Po blisko trzymiesięcznej przerwie wznowiły działalność placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.  Można już skorzystać z zajęć w Klubie Seniora,  Świetlicach Środowiskowych  oraz Ośrodkach Wsparcia dla Rodzin.

Jak podkreśla Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora MOPR w Kielcach, wszystkie placówki działają w odpowiednim reżimie sanitarnym.

– Na zajęciach jest odpowiednia liczba osób, mniejsza niż bywało standardowo. Zachowane są wszelkie środki ochrony osobistej. Placówki zostały otwarte ponieważ obserwowaliśmy coraz większe zainteresowanie nimi, zwłaszcza wśród osób starszych. Na zajęcia uczęszczają często osoby samotne, które nie mają z kim porozmawiać i jak spędzać wolnego czasu. Jeśli chodzi o świetlice środowiskowe również pojawiało się mnóstwo pytań, kiedy z nimi ruszymy. Dzieci uczęszczające na zajęcia do nich były w stałym kontakcie z opiekunami i przekazywały im takie sygnały – dodaje dyrektor.

Magdalena Gościniewicz podkreśla, że w Klubach Seniora największym  zainteresowaniem cieszą się zajęcia z gimnastyki, nauki języków obcych oraz obsługi komputera. Świetlice środowiskowe oferują natomiast szereg zajęć manualnych, dzieci mogą też otrzymać pomoc przy odrabianiu lekcji czy wyjść wraz z grupą do kina.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO