Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Od czwartku utrudnienia na ważnym skrzyżowaniu. Ile potrwa remont?

wtorek, 29 listopada 2022 14:41 / Autor: Weronika Karyś
Od czwartku utrudnienia na ważnym skrzyżowaniu. Ile potrwa remont?
Od czwartku utrudnienia na ważnym skrzyżowaniu. Ile potrwa remont?
Weronika Karyś
Weronika Karyś

1 grudnia w Kielcach rozpocznie się remont skrzyżowania ulic Jagiellońskiej, Karczówkowskiej i Kamińskiego. To kolejna bardzo ważna inwestycja w mieście, dzięki której poprawi się między innymi dojazd do szpitali.

– Jest to inwestycja strategiczna w kontekście obiektów, które się tam znajdują. Mowa przede wszystkim o Świętokrzyskim Centrum Onkologii i Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, ale także Ogrodzie Botanicznym – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Od 1 grudnia zostanie zamknięta wschodnia jezdnia ulicy Jagiellońskiej w obrębie skrzyżowania oraz ulica Karczówkowska na odcinku od ulicy Jagiellońskiej do Szkolnej.

– Ruch na ulicy Jagiellońskiej w obu kierunkach odbywał się będzie jezdnią zachodnią (od strony Ogrodu Botanicznego). Na skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Kamińskiego zostanie wyznaczone mini rondo. Ponadto sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przy DPS zostanie przełączona w tryb żółty pulsacyjny – wyjaśnia Skrzydło.

Czy jest sens rozpoczynać inwestycje w zimie? – Jest sens – odpowiada rzecznik MZD. – Robót do wykonania jest naprawdę ogrom. Dopóki warunki atmosferyczne pozwalają to wykonawca będzie prowadził prace. Na tym skrzyżowaniu prace rozpoczną się od przebudowy instalacji podziemnych –sieci gazowej i teletechnicznej. Można je bez problemu prowadzić w takich warunkach atmosferycznych jak obecnie, a nawet dużo gorszych. Po zakończeniu prac sieciowych wykonawca przystąpi do robót stricte drogowych. Myślę, że taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez miesiące zimowe – kwituje.

Projekt jest realizowany w ramach dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. To wynosi ponad 30 milionów złotych.

Prace na skrzyżowaniu mają potrwać do marca 2024 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO