Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nowy prezes PTKM

poniedziałek, 27 czerwca 2016 13:00 / Autor: Radio eM
Radio eM

Michał Chrobot, ekonomista i prawnik ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii został nowym prezesem Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych. Na stanowisku zastąpił dr Erwina Strzesaka z Wielkopolskiego Centrum Onkologii, twórcę PTKM.

- Michał Chrobot jest absolwentem Wydziału Finansów Akademii Ekonomicznej w Krakowie, prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku pracy jest związany z systemem ochrony zdrowia, karierę zawodową zaczynał w 2001 roku w Świętokrzyskiej Regionalnej Kasie Chorych w Kielcach i kontynuował w późniejszym Świętokrzyskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 2008 roku pracuje w ŚCO, od 2010 roku kieruje Działem Kontraktowania, Rozliczeń i Statystyki Medycznej ŚCO. Jest członkiem PTKM i Stowarzyszenia Menedżerów Ochrony Zdrowia.

W skład nowego zarządu PTKM weszła również Joanna Tomasik z ŚCO.

Powołano sekcje do spraw poszczególnych sektorów ochrony zdrowia: onkologii, lecznictwa szpitalnego i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

- Chcielibyśmy skupić pod egidą towarzystwa wszystkich ekspertów ds. kodowania, rozliczeń i statystyki medycznej, bo to są ludzie, którzy potrafią przełożyć na realia idee decydentów w sferze ochrony zdrowia. Często świetne pomysły nie do końca sprawdzają się w praktyce, dlatego, że brakuje osób, które potrafią przewidzieć konsekwencje różnych zmian. Chcemy służyć swoją wiedzą praktyczną – mówi Michał Chrobot, nowy prezes zarządu głównego PTKM.W skład PTKM wchodzi 80 osób.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO