Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowe przejście dla pieszych na ul. Żelaznej w Kielcach

wtorek, 14 listopada 2023 15:50 / Autor: Weronika Karyś
Nowe przejście dla pieszych na ul. Żelaznej w Kielcach
Nowe przejście dla pieszych na ul. Żelaznej w Kielcach
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Na skrzyżowaniu ulic Gosiewskiego, Czarnowskiej i Żelaznej jest już nowe przejście dla pieszych. Powstało w ramach wdrażanego w Kielcach Inteligentnego Systemu Transportowego, który w sumie obejmie 60 skrzyżowań.

Przejście wykonano po konsultacjach z przedstawicielami osób niepełnosprawnych – obniżone zostały krawężniki, wybudowano chodnik, płyty guzowe i ryflowane (system FON) przeznaczony dla osób niedowidzących i niewidomych, zamontowano sygnalizację świetlną oraz sygnalizację akustyczną.

- W tym miejscu bardzo brakowało przejścia dla pieszych. Bez względu na to czy jest to osoba zdrowa, czy z niepełnosprawnościami, do tej pory wszyscy musieli korzystać z przejść na skrzyżowaniu wyznaczonych na ulicach Czarnowskiej, Gosiewskiego i Placu Niepodległości lub z tunelu. Przejście przez Żelazną znacznie skróci i ułatwi drogę do przystanku autobusowego, hotelu czy do ulicy Sienkiewicza – powiedział Paweł Słowik z Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, który od wielu lat zgłaszał potrzebę budowy przejścia w tym miejscu.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO