Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Niebieskie Kielce dla autyzmu

środa, 01 grudnia 2021 13:05 / Autor: Radio eM
Niebieskie Kielce dla autyzmu
Fot. www.um.kielce.pl
Niebieskie Kielce dla autyzmu
Fot. www.um.kielce.pl
Radio eM
Radio eM

W najbliższych dniach budynek ratusza będzie podświetlony na niebiesko. Ma to związek z Europejskim Tygodniem Autyzmu, który obchodzony jest w dniach 1-7 grudnia.

Kielce ponownie przyłączyły się  do akcji „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. W związku z tym ratusz przez pierwszy tydzień grudnia będzie podświetlany na niebiesko w geście solidarności z osobami w spektrum autyzmu. W ramach inicjatywy miasto planuje również organizację licznych akcji, m.in. Niebieska Strefa.

– Niebieska Strefa to odpowiedź na właściwe dostosowanie przestrzeni kulturalno-publicznej do potrzeb osób w spektrum autyzmu. Do akcji przyłączają się miejskie instytucje, które dostosowują  swoje placówki do osób z tego typu zaburzeniem. Jedną z nich jest Poczytalnia na Dworcu PKS, czyli filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc. Dodaje, że miasto ściśle współpracuje z instytucjami, które na co dzień zajmują się opieką i wsparciem dla osób w spektrum autyzmu.

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest w wielu europejskich krajach od 1996 roku. Jego celem jest solidarność z osobami w spektrum autyzmu oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat tego zaburzenia. Symbolem tego dnia jest kolor niebieski.

W poprzednich edycjach udział wzięła m.in. Galeria Echo.

Tekst: Karolina Deja

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO