Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nie będzie wniosku o odwołanie wiceprzewodniczącej

środa, 15 lipca 2020 11:22 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie złożą podczas jutrzejszej sesji wniosku o odwołanie wiceprzewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Zapały. – Nie chcemy tego robić podczas sesji absolutoryjnej – tłumaczy przewodniczący klubu PiS Jarosław Karyś.

Przypomnijmy, że na radnej Katarzynie Zapale ciążą zarzuty lobbowania na rzecz bezprzetargowej sprzedaży działki dla jednego z przedsiębiorców. Sama radna nie przyznaje się do winy.

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącej już 18 czerwca. W trakcie obrad nie został on jednak dołączony do porządku. Kluczowym okazał się brak poparcia ze strony radnych klubu Bezpartyjni i Niezależni. – Mam wątpliwości, czy tak szybko przeprowadzone głosowanie da równe szanse wszystkim radnym – mówił wówczas przewodniczący Rady Miasta i Kamil Suchański.

Kolejny wniosek miał być złożony na następnej sesji, jednak uniemożliwiła to kwarantanna, na której znaleźli się kieleccy radni po potwierdzonym przypadku koronawirusa u sekretarza miasta Szczepana Skorupskiego.

Przewodniczący Jarosław Karyś zapowiada, że wniosek zostanie złożony powtórnie na sesji 23 lipca. – Nie chcemy tego robić podczas sesji absolutoryjnej. Zrobimy to jednak za tydzień – informuje.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO