MIASTO
Natalia Rajtar opuszcza Miasto Przyszłości. Czy klub radnych się rozpadnie?


Radna Natalia Rajtar ogłosiła, że opuszcza klub Miasto Przyszłości, który współtworzyła od 27 września zeszłego roku wraz z Marcinem Chłodnickim i Maciejem Jakubczykiem. Tym samym po raz drugi w trakcie obecnej kadencji zmieniła przynależność klubową.
Przypomnijmy, że Miasto Przyszłości powstało kilka miesięcy po rozpoczęciu pracy nowej Rady Miasta. Tworzyli go w dużej mierze „polityczni rozbitkowie”, którzy wcześniej rozstali się ze swoimi dotychczasowymi ugrupowaniami. Maciej Jakubczyk opuścił klub Perspektywy, a Natalia Rajtar odeszła z PiS po tym, jak poparła podwyżkę podatków – wbrew stanowisku własnej partii. Przewodniczącym klubu został natomiast Marcin Chłodnicki, jedyny przedstawiciel Lewicy w Radzie Miasta.
Wygląda jednak na to, że Miasto Przyszłości może nie mieć świetlanej przyszłości. Wczoraj (17 kwietnia) Natalia Rajtar poinformowała w mediach społecznościowych o odejściu z klubu:
„ […] z dniem 17 kwietnia 2025 r. podjęłam decyzję o rezygnacji z członkostwa w Klubie Radnych „Miasto Przyszłości”, działającym w Radzie Miasta Kielce. Drodzy Mieszkańcy, Chcę Was zapewnić, że moja misja służenia Kielcom trwa nadal. Pozostaję radną Rady Miasta Kielce, działającą jako radna niezależna – wciąż z pełnym oddaniem, zaangażowaniem i niezmienną wrażliwością na potrzeby mieszkańców […], czytamy w jej wpisie (całość znajdziecie pod artykułem).
Jeśli klub nie znajdzie nowego członka, formalnie przestanie istnieć. Przepisy stanowią bowiem, że do utworzenia klubu radnych potrzebnych jest co najmniej trzech członków.


![[FOTO] Wspólna zabawa w przedszkolu Świętej Rodziny](/media/k2/items/cache/4de3d0a15d14ab1a8a86d0b69fe1c9b4_L.jpg)


![[FOTO] Nordyckie baśnie u kieleckich przedszkolaków](/media/k2/items/cache/7469a9a1ab7687b0066ef0448778b2e8_L.jpg)

![[FOTO] Festyn edukacyjny na kieleckiej uczelni](/media/k2/items/cache/043d3a0752cfe612b3c684e5eeb4241c_L.jpg)
