Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Narodowy Dzień Sportu również w Kielcach

czwartek, 17 września 2020 10:24 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Narodowy Dzień Sportu jest ogólnopolską kampanią, w ramach której będą odbywać się bezpłatne wydarzenia i treningi na terenie całego kraju. Celem inicjatywy jest zachęcenie Polaków do aktywnego trybu życia. To już ósma edycja imprezy.

Każdy, kto zechce dołączyć do święta sportu, będzie miał okazję poćwiczyć także w domu. Wielka baza ćwiczeń i treningów online jest dostępna na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

W Kielcach miłośnicy sportu będą mieli możliwość skorzystać z bezpłatnych zajęć i warsztatów już w sobotę, 19 września. Będzie można wziąć udział m.in. w bezpłatnych zajęciach bilardowych, a także skorzystać za darmo z pięciu pływalni w mieście. W ramach zajęć z bilardu chętni będą mogli poznać przepisy oraz zasady gry w Kieleckim Centrum Bilardowym w godzinach od 12 do 15. Z kolei w godzinach od 7 do 12 dla kielczan zostaną udostępnione pływalnie DELFIN, ORKA, FOKA, JURA oraz MORS.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://narodowydziensportu.pl/viii-edycja-19-ix/.

Ponadto w ramach imprezy można wziąć także udział w Wielkiej Rozgrzewce. To świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, jak również poprawienia kondycji fizycznej, odkrycia sportowych pasji, a nawet wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw. By dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy zarejestrować się w aplikacji Endomondo, a potem kliknąć w link: www.endomondo.com/challenges/44465103. Kryterium jest liczba aktywnych minut spędzonych na trenowaniu dowolnej aktywności sportowej. Może to być np. jazda na rowerze, czy hulajnodze, spacer, bieg.

Każdy uczestnik reprezentuje swoje województwo. Zwycięski region uzyska tytuł Sportowego Województwa Roku.

Wielka Rozgrzewka będzie trwać do 19 września do godziny 9.

Kampania społeczna jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO