Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Na „Sienkiewce” trwa European Street Food Awards 2020!

sobota, 12 września 2020 14:09 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

W piątek na ulicy Sienkiewicza oraz na Placu Artystów stanęły najlepsze polskie food trucki. Sushi, gyros, kuchnia indyjska, pastrami, burgery, tajskie lody, słodkie churrosy – można przebierać i wybierać w różnorodnych potrawach ze wszystkich stron świata. Co więcej - już jutro, w niedzielę 13 września, odbędzie się konkurs, podczas którego wybrana przez fanów „złota piątka” zawalczy o miejsce w europejskim finale konkursu Street Food European Awards!

Już po raz trzeci Street Food Polska włączyła się w European Street Food Awards. Pierwszy etap konkursu wyłonił trzydzieści foodtrucków uczestniczących w festiwalach jedzenia ulicznego. A z tej trzydziestki fani wytypowali finałową piątkę, która bierze udział w weekendowym European Street Food Awards 2020 w Kielcach. Wśród wybranych znaleźli się: Sushi Banzai & Fuji Sushi i Catering, Centralne Biuro Smaku Foodtruck, Pastrami Summer, Złote Paluchy Churros, Gyros King.

Już jutro poznamy zwycięzcę, którego wskaże jury. W gronie sędziów zasiądzie m.in. Michał Kostrzewa z Sushi-Ya w Kielcach, Michał Fabiszewski – Master Chef i szef kuchni Sodexo Polska, bloger i podróżnik Jakub Justyński, twórca bloga streetfoodpolska.pl – Michał Skoczek oraz restaurator Damian Tomalik.

A to nie koniec atrakcji. W festiwalu ulicznego jedzenia weźmie także udział zespół animatorów, który zatroszczy się o dobrą zabawę dla najmłodszych uczestników. Nie zabraknie również muzyki na żywo. Z kolei w niedzielę o godzinie 12 na Placu Artystów będzie można obejrzeć pokaz grillowania w wykonaniu Kacpra Salzmana, który jest grillmasterem firmy Weber Polska. Będzie pysznie, kolorowo, gwarnie i wesoło!

Impreza potrwa do niedzieli, 13 września.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO