Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Mnóstwo atrakcji w drugi weekend września

czwartek, 09 września 2021 12:42 / Autor: Adrianna Linertowicz
Mnóstwo atrakcji w drugi weekend września
Mnóstwo atrakcji w drugi weekend września
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Tegoroczna edycja European Rover Challenge, koncerty, wystawy, spotkania autorskie i inne atrakcje czekają nas w nadchodzący weekend września. W kalendarzu wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi.

W MIEŚCIE

Łaziki marsjańskie na European Rover Challange

Piątek-Niedziela, od 10 do 12 września, od godziny 10 do 17, kampus Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. W programie między innymi: Domowy łazik marsjański, Okiem geologa, co można odczytać z marsjańskich zdjęć, pokaz projektór kosmicznych urządzeń młodych konstruktorów, nastąpi także połączenie ze studiem ERC MarsYard oraz wiele wiele innych atrakcji dotyczących podróży w kosmis oraz wizji dotarcia ludzi na Marsa.

https://roverchallenge.eu/

III FESTIWAL FILMU I MUZYKI. HISZPANIA

Piątek, 10 września, godzina 19, Filharmonia Świętokrzyska.Zaliczany przez krytyków do grona najlepszych gitarowych zespołów świata, Cracow Guitar Quartet, wykona słynny Koncert Joaquina Rodrigo. Dwa pozostałe utwory wieczoru – efektowna kompozycja orkiestrowa Francuza Emmanuela Chabriera oraz świetnie zinstrumentowany cykl rosyjskiego mistrza Korsakowa – są przykładem inspirującej siły oddziaływania kultury Półwyspu Iberyjskiego.

http://filharmonia.kielce.pl/press/press_10.09.21.html

Opera barokowa "II Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej"

Piątek, 10 września, godzina 19, Muzeum Narodowe w Kielcach. W programie: Claudio Monteverdi - Il ballo delle ingrate, Jean-Baptiste Lully: Folies d´Espagne, John Dowland: Lachrimae Antiquae, Gregorio Lambranzi, Jean-Baptiste Lully i inni: Nieśmiertelny Harlekin

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Ze względu na ograniczenia sanitarne na koncerty w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich miejsca są limitowane. Wejściówki na te koncerty będą do odebrania w kasie Muzeum Narodowego w Kielcach Pałac Biskupów Krakowskich.

https://www.facebook.com/events/428632698591303/

Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc

Piątek-Niedziela, od 10 do 19 września, Muzeun Narodowym w Kielcach. Wydarzenie promujące dziedzictwo kulturowe miasta i regionu, składające się z 15 koncertów odbywających się w scenerii najpiękniejszych zabytkowych obiektów Świętokrzyskiego. Festiwal będzie miał charakter otwarty, a udział publiczności w wydarzeniach Festiwalu będzie bezpłatny. Jeden z koncertów będzie miał charakter plenerowy i odbędzie się na kieleckim rynku. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w ubiegłym roku i spotkała się z bardzo dobrym odbiorem publiczności jak również artystów biorących udział w tym wydarzeniu.

https://www.facebook.com/events/179125760833689/

Koncert Mrozu

Piątek, 10 września, godzina 19, Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach. Mrozu to producent muzyczny, kompozytor, który łączy blues, soul i rock and roll. Zdobywca wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a takie hity jak „Nic do stracenia” czy „Jak nie my to kto” zna cała Polska.

https://www.facebook.com/events/2933911820262127/

Warsztaty graficzne dla dzieci

Sobota, 11 września, godzina 10, Stowarzyszenie Przystań dla Sztuki w Kielcach. Kreatywne warsztaty dla dzieci.Tym razem zajmiemy się drukiem strukturalnym zwanym kolografią. Matrycę przygotowuje się przyklejając do podstawowej płyty materiały o różnych fakturach. Technika ta różni się od metod druku wklęsłego, który wykonywaliśmy już na poprzednich warsztatach i wypukłego tym, że płyta graficzna powstaje poprzez dodawanie do niej elementów, a nie eliminowanie. Dodawanymi elementami będą materiały o różnych fakturach, tak powstanie kolaż. Wspólnie przejdziemy przez cały proces wykonania grafiki od projektu i jego wykonanie po druk na papierze za pomocą prasy graficznej. Koszt udziału w warsztatach to 30 zł.

https://www.facebook.com/events/155745730044600/

Wrześniowa giełda kolekcjonerska w WDK

Sobota, 11 września, w godzinach od 7 do 13, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Comiesięczna giełda kolekcjonerska, skierowana do miłośników antyków i kolekcjonerów. Podczas giełdy będzie można obejrzeć i kupić zabytkowe meble, zegary, lampy naftowe, porcelanę, militaria, karty pocztowe, biżuterię, stare monety oraz oryginalne przedmioty dekoracyjne.

https://www.facebook.com/events/142206781430194/

Rodzinny Piknik Patriotyczny

Sobota, 11 września, godzina 9, Białogon, parafia Przemienienia Pańskiego. Rodzinny piknik patriotyczny który odbędzie się 11 września 2021 na Kieleckim osiedlu Białogon przy parafii Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie rozpocznie się o 9:00 rajdem rowerowym. Który wyruszy z pod nowego kościoła. Do przejechania będzie trasa o długości około 25km. Planowany powrót o godzinie 12:00. O 15:00 rozpocznie się piknik rodzinny, nie zabraknie konkursów dla najmłodszych, malowania twarzy i ciekawych zabaw. Zachęcamy gorąco aby w raz z rodziną wziąć udział w tym wydarzeniu.

https://www.facebook.com/events/1727075387683455/

Koncert w kościele pw. Trójcy Świętej

Sobota, 11 września, godzina 19, Kościół pw. Trójcy Świętej w Kielcach. Występ Aline Zylberajch-Gester (klawesyn i pianoforte) oraz Piotra Olecha (kontratenor).

https://www.facebook.com/events/560204158732840/

Koncert Sanah

Niedziela, 12 września, godzina 18, Kieleckie Centrum Kultury. Jest jedną z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. W roku 2020 z obiecującej debiutantki stała się najpopularniejszą polską wokalistką w streamingu audio-video (m.in. Spotify, Youtube/Vevo), jak i autorką najczęściej granego polskiego utworu w radiach (wg ZPAV).

https://www.facebook.com/events/447131126436529/

W REGIONIE

Trzy Wystawy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Piątek, 10 września, godzina 18, Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu. Ewa Gawlik Pole widzenia. W medium fotograficznym najbardziej fascynują ją zagadnienie przemijania oraz malarskość i nieoczywistość przedstawień, które rejestruje. Teresa Ślusarek Relikty - Tworzy złożone w swej strukturze prace graficzne, których punktem wyjścia jest tradycyjna technika – linoryt, traktowana jednak na specyficznym podłożu, porzucając funkcjonowanie wyłącznie w dwóch wymiarach. Rafał Urbański Ślad cyfrowy - W swoich pracach łączy tradycyjne techniki malarskie z najnowszymi osiągnięciami technik cyfrowych.

http://www.bwa.ostrowiec.pl/trzy-wystawy/

Festiwal Czekolady w Sandomierzu

Piątek-Niedziela, od 10 września do 12 września, od godziny 20,  Rynek Starego Miasta w Sandomierzu. Uczcimy końcówkę lata degustując przepyszne, oryginalne, ale i te tradycyjne czekolady, praliny i słodycze! W Sandomierzu w tych dniach zgromadzą się producenci czekolady i słodyczy z całej Polski. Na miłośników czekolady czekać będą stoiska pełne niesamowitych smaków, kształtów i kolorów, a to wszystko za sprawą ziarna kakaowca, od którego zaczyna się ta historia "Bean to bar".

https://www.facebook.com/events/309475017538048/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO