Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Michalczewski nie odtajni lokalizacji bazy

piątek, 30 czerwca 2017 09:58 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Zwycięzca przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach, firma Michalczewski S.A nie odtajni lokalizacji bazy autobusowej. – Przyjęliśmy ich wyjaśnienie – mówi Zbigniew Michnicki, p.o zastępcy dyrektora w Zarządzie Transportu Miejskiego. 

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Michalczewski dostarczył niezbędne dokumenty, w których potwierdził, że dysponuje bazą autobusową na terenie Kielc, ma w swoim posiadaniu 123 autobusy, które nie są starsze niż 8 lat. Przysłał też oświadczenie o liczbie kierowców mających realizować kontrakt w stolicy regionu. Nie chciał jednak publicznie zdradzać gdzie znajdzie się baza autobusowa przewoźnika.  - Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie i odtajnienie miejsca. Dostaliśmy odpowiedź, że jest to tajemnica gospodarcza firmy. Przyjmujemy to wyjaśnienie, choć nie twierdzimy, że to będzie nasze jedyne wystąpienie w tej sprawie. Mamy trochę inne zdanie na ten temat. Na obecnym etapie postępowania i tak nie moglibyśmy ujawnić tych danych – tłumaczy Michnicki.

Obecnie trwają prace nad sprawdzaniem dokumentacji. Decyzję o tym czy Michalczewski będzie woził mieszkańców Kielc przez kolejne 10 lat poznamy prawdopodobnie w najbliższych dwóch tygodniach. – Sprawdzamy dokumenty w możliwie najszybszym tempie, tak żeby mieszkańcy Kielc mieli zapewnioną ciągłość komunikacji. Nie chcemy, żeby nastąpiła jakakolwiek przerwa – dodaje p.o zastępcy dyrektora w ZTM-ie. 

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO