Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miasto przekazało kolejne mieszkania socjalne

poniedziałek, 02 stycznia 2017 15:41 / Autor: Piotr Natkaniec
Miasto przekazało kolejne mieszkania socjalne
Miasto przekazało kolejne mieszkania socjalne
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Nowy rok – nowy etap w życiu. Kolejne 6 rodzin otrzymały klucze do mieszkań socjalnych przy ulicy Tartacznej.

W lokalach swoje miejsce znalazły wielodzietne rodziny, samotne matki z dziećmi oraz rodzice niepełnosprawnych dzieci. Mieszkania mają od jednego do trzech pokoi i powierzchnie od 30 do 50 metrów kwadratowych. Każde z nich ma oddzielne wejście z niewielkim ogródkiem. W wyposażeniu lokali znajdują się kuchenki, umywalki oraz prysznice.

Po odebraniu kluczy nowi lokatorzy podpisali umowę najmu na 3 lata. Po upływie tego okresu będą mogli ją przedłużyć. Decyzja będzie zależna od statusu materialnego rodziny oraz tego czy nie było opóźnień w regulowaniu płatności.

To kolejne oddane do użytku mieszkania socjalne. Łącznie przekazano klucze do 12 lokali. Miasto planuje w przyszłym roku budowę następnych lokali. – Do końca marca chcemy przekazać klucze do siedmiu lokali. W 2017 roku rozpoczniemy też budowę 12 nowych mieszkań - mówi dyrektor wydziału mieszkalnictwa w kieleckim ratuszu, Agata Kalita.

 

Inwestycja o wartości blisko trzech milionów złotych jest finansowana głównie z budżetu miasta. 35% procent kosztów przeznaczonych na jej realizację zostanie zwróconych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO