Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Marszałek Elżbieta Witek zachęcała do głosowania na Andrzeja Dudę

środa, 01 lipca 2020 13:50 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przebywa z wizytą w województwie świętokrzyskim. Na Placu Artystów druga osoba w państwie przekonywała do głosowania na Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Swoją wizytę pani marszałek rozpoczęła od Kielc, gdzie na Placu Artystów spotkała się z parlamentarzystami, samorządowcami i mieszkańcami miasta. – Zostało dziesięć dni do drugiej tury. Zróbmy wszystko, rozmawiajmy z każdy i argumentujmy za tym, żeby Andrzej Duda zwyciężył. W tej ziemi tkwi olbrzymi potencjał. Nikt nie wygrywa wyborów w pojedynkę i dlatego potrzebujemy państwa siły i energii – mówiła podczas wiecu w Kielcach Elżbieta Witek.

– Pierwsza tura pokazała, że wszystko leży w naszych rękach. Każdy z nas ma jeden głos i ma on taką samą wartość. W niedzielę, 12 lipca, nic już nie będzie zależało od prezydenta i jego sztabowców, ale od nas - wyborców. Oddanie głosu to nasze prawo, ale i wielki obowiązek wobec ojczyzny. Te wybory są niezwykle ważne. Są to jedyne wybory, w których narodów wybiera Głowę Państwa – zauważyła marszałek Witek, podkreślając znaczenie wolności obywatelskich.

Jeszcze dziś Elżbieta Witek o godzinie 16 będzie na Rynku Wiślicy, a o godzinie 17.30 ma spotkanie się w mieszkańcami Skalbmierza. Wizytę zakończy wiec na Rynku w Pińczowie.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO