Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Marcin Chłodnicki kandydatem na wicewojewodę świętokrzyskiego?

wtorek, 05 marca 2024 14:06 / Autor: Maciej Piętka
Marcin Chłodnicki kandydatem na wicewojewodę świętokrzyskiego?
Marcin Chłodnicki kandydatem na wicewojewodę świętokrzyskiego?
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Marcin Chłodnicki, polityk Lewicy oraz obecny wiceprezydent i kandydat na prezydenta Kielc, może zostać również kandydatem na wicewojewodę świętokrzyskiego.

Informację potwierdził oficjalny profil Lewicy na portalu Facebook. W rozmowie z nami Marcin Chłodnicki podkreśla, że procedura jest bardzo długa i całość nie jest jeszcze przesądzona.

– Dziś otrzymałem informację od ministra Andrzeja Szejny, że zarekomenduje mnie na tę funkcję. Taką rekomendację musi jeszcze przyjąć zarząd partii, a ostatecznie sam wniosek musi złożyć wojewoda. Jeśli jednak faktycznie dostanę propozycję to na pewno rzetelnie do tego podejdę. Taka funkcja to duża odpowiedzialność, ale również dla niej idzie się do polityki – mówi Marcin Chłodnicki.

W sondażach przedwyborczych Chłodnicki notuje poparcie bliskie 10 procent. Czy w takim razie kandydatura na urząd wicewojewody to spadochron w razie wyborczej porażki?

– Przede wszystkim nie wierzę w wiarygodność tych sondaży. To, że na stanowiska prezydenta miasta kandydowałby wicewojewoda to w Polsce nic nowego. Dzieje się tak w całym kraju. Nie rezygnuję z prezydentury i  zrobię wszystko, żeby przekonać kielczan do swojej kandydatury  – komentuje Chłodnicki.

Przypomnijmy, że wojewodą świętokrzyskim jest Józef Bryk, przedstawiciel Platformy Obywatelskiej, a jego pierwszym zastępcą jest związany z PSL Michał Skotnicki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO