Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[LISTA] Atrakcje dla dzieci pierwszego czerwca w Kielcach

wtorek, 28 maja 2024 14:17 / Autor: Maciej Piętka
[LISTA] Atrakcje dla dzieci pierwszego czerwca w Kielcach
[LISTA] Atrakcje dla dzieci pierwszego czerwca w Kielcach
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Już w sobotę (1 czerwca) Dzień Dziecka! Kieleckie instytucje przygotowały wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Sprawdź gdzie możesz zabrać swoje dziecko.

Targi Kielce

O Klocki Fest więcej pisaliśmy już jakiś czas temu. Przypomnijmy, że w programie między innymi spotkania z internetowymi twórcami, zajmującymi się tym zagadnieniem, czyli tzw. Legotuberami. Na miejscu będzie też Strefa Gier Retro, Turniej Planszówkowy czy zajęcia z Legorobotyki.

Muzeum Zabawek i Zabawy

1 czerwca młodzi kielczanie będą mogli zwiedzić muzeum za darmo. Pomiędzy godziną 10 a 14 na najmłodszych czekać będą zabawki, zabawy oraz przygotowane wcześniej zajęcia. Z kolei 2 czerwca w placówce odbędzie się Klocki Fest Dogrywka w Muzeum. Tego dnia gośćmi będą legotuberzy - Maciek z kanału Maciek i klocki oraz Loid Malina.

Wzgórze Zamkowe

Podczas Targów odbywających się 1 czerwca placówka zaprezentuje „Sekrety Wzgórza Zamkowego”. To gra planszowa dla całej rodziny, w której poznać można ciekawostki o Kielcach. Dla uczestników, Instytut Dizajnu przygotował pamiątkowe naklejki z kształtami z gry. „Sekrety Wzgórza Zamkowego” będzie można kupić na miejscu. Także 1 czerwca dla dzieci wstęp do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej będzie wolny. Oprowadzanie z przewodnikiem zaplanowano o każdej pełnej godzinie. Ostatnie wejście o 15.

Kieleckie Centrum Kultury

Instytucja przygotowała zajęcia „Etnowzory i kolory”. Od godz. 12 do 15 na placu przed Kieleckim Centrum Kultury na chętnych będą czekać wycinanki i kolorowanki z motywami ludowymi. Dodatkowo 1 czerwca od godz. 11 do 14 Fundacja „Szansa dla niewidomych” przygotuje stoisko „Świat dotyku i dźwięku”. Odbędzie się także rodzinny piknik i wyjątkowe ludowe koncerty.

Muzeum Historii Kielc

Najmłodsi na wystawę mogą zabrać swoje misie i lalki. Dzieci poznają też lokatorów muzeum w tym: starostę Stanisława Czechowskiego, ministra Stanisława Staszica oraz… tajemniczą Pannę Młodą. Muzeum Historii Kielc zaprasza do wspólnej zabawy w godz. 11-14.

Dom Kultury Zameczek

Pierwszego czerwca placówka zaprasza na Plac Literatów. Od godziny 12 do 17 zorganizuje ona m.in. warsztaty plastyczne, występy wokalne podopiecznych Zameczkowego Studia Piosenki, warsztaty Zumby w wykonaniu uczestników Zameczkowej Szkoły Tańca oraz zagadki z koła fortuny o tematyce angielskiej.

Biuro Wystaw Artystycznych

Dzieci w wieku od 7 do 16 lat mogą wziąć udział w warsztatach z malarstwa. Każdy z nich obejrzy najpierw wystawę, a później będzie mógł spróbować swoich sił i namalować park. Zajęcia są bezpłatne, konieczne są jednak wcześniejsze zapisy.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”

1 czerwca o godzinie 16 odbędzie się pokaz ostatniej premiery "Takiego Czegoś" Edwarda Leara w reżyserii Piotra-Bogusława Jędrzejczaka. Przedstawienie skierowane jest do widzów od lat 7 do… 107.

Kielecki Teatr Tańca

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl pt. „Syrenka Ariel” o godzinie 18:00, na Dużej Scenie. Bilety są do nabycia on-line oraz stacjonarnie w Kasie KTT. Ceny biletów: 35 zł (ulgowy), 65 zł, 70 zł, 80 zł (normalny). Obowiązują również zniżki na Kartę Dużej Rodziny oraz Kartę Seniora.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha

Z okazji Dnia Dziecka filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach organizują zajęcia dla grup przedszkolnych, z którymi współpracują. Będą to warsztaty plastyczno-literackie, połączone z zabawami ruchowymi i wspólnym czytaniem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO