Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Festiwal ETNOTYGIEL po raz pierwszy w Kielcach

wtorek, 28 maja 2024 12:48 / Autor: Maciej Piętka
Festiwal ETNOTYGIEL po raz pierwszy w Kielcach
Festiwal ETNOTYGIEL po raz pierwszy w Kielcach
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Kieleckie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Festiwalu ETNOTYGIEL. To wydarzenie, którego myślą przewodnią jest pielęgnacja polskiej kultury i tradycji.

Festiwal rozpocznie się 1 czerwca o godzinie 12 od finałowego przesłuchania zespołów ludowych i zespołów inspirujących się muzyką ludową na Scenie Letniej Kieleckiego Centrum Kultury. Równolegle trwać będzie również konkurs kulinarny.

– Taki festiwal będzie odbywał się w naszej placówce po raz pierwszy. Jest to bardzo potrzebna inicjatywa. Jestem szczęśliwa, że udało się ją połączyć z piknikiem rodzinnym z okazji Dnia Dziecka – mówi Agnieszka Klimczak-Kołakowska, dyrektorka Kieleckiego Centrum Kultury.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11.

Z kolei już 2 czerwca o godzinie 14 odbędzie się koncert laureatów na Scenie Letniej KCK wraz, ponownie, z rodzinnym piknikiem i atrakcjami dla dzieci. Tego dnia, o godzinie 18, wystąpi też gwiazda wieczoru czyli zespół „Tęgie Chłopy”.

– Cieszę się, że ta kapela przyjęła nasze zaproszenie, ponieważ są w ostatnim czasie bardzo rozchwytywani. To ważne bo promują w ten sposób kulturę naszego regionu. Jestem przekonana, że w niedzielę muzyka folkowa zabrzmi naprawdę wspaniale – dodaje Klimczak-Kołakowska.

Koszt biletu na koncert „Tęgich Chłopów” wynosi od 40 do 50 złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO