Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trwa sesja rady miasta

czwartek, 13 stycznia 2022 09:01 / Autor: Weronika Karyś
Trwa sesja rady miasta
Trwa sesja rady miasta
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W oficjalnym programie pierwszej w tym roku, styczniowej sesji rady miasta znalazło się trzydzieści projektów uchwał. Wśród nich m.in. kwestia dzierżawy placu zlokalizowanego przy ul. Paderewskiego, a także dokument dotyczący likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

– Jest to uchwała, która otwiera drogę do tego, żeby przekazać ośrodek stowarzyszeniu. Co ważne, ale też trochę niefortunne, uchwała nazywa się „o likwidacji”, dlatego że tak formalnie musi się nazywać, natomiast nie chodzi o likwidację. Naszym celem jest to, by ośrodek dalej działał, ale pod okiem stowarzyszenia – tłumaczy wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Gremium pochyli się również nad projektem ws. wydzierżawienia placu położonego w Kielcach przy ul. Ignacego Paderewskiego oraz odstąpienia od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy.

– Chodzi o plac, który przylega do nieruchomości po budynku, który był siedzibą inwalidów. Chyba większość klubów ma wątpliwości. Ten plac jest zlokalizowany w bardzo dobrym miejscu, a jest dzierżawiony za niewielką cenę, bo około tysiąca złotych. Być może trzeba zrewidować ten pogląd – zauważa przewodniczący Jarosław Karyś.

Podczas pierwszego w tym roku posiedzenia radni będą głosować także nad sporządzeniem miejscowego placu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru zlokalizowanego pomiędzy ulicami Sandomierską, Poleską, Leszczyńską i Radlińską.

– Chodzi jednak przede wszystkim o ulicę Dobrzyńską, gdzie mieszkańcy od dawna zabiegali, by na tym stosunkowo niewielkim terenie powstał plan. Temat toczy się co najmniej od półtora roku. Projekt zakłada utrzymanie w tym miejscu niskiej jednorodzinnej lub szeregowej zabudowy. Za jego realizacją przemawia wiele argumentów – mówi wiceprzewodnicząca Katarzyna Czech-Kruczek.

Zgodnie z obietnicą, wraca również temat darmowych przejazdów komunikacją miejską dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zaznaczają przewodniczący, został on uszczelniony i dopracowany.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO