Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kulinarne zmagania w Kielcach. Przyjadą uczniowie z całej Polski

czwartek, 11 kwietnia 2024 15:17 / Autor: Michał Łosiak
Kulinarne zmagania w Kielcach. Przyjadą uczniowie z całej Polski
Fot. Zdjęcie poglądowe
Kulinarne zmagania w Kielcach. Przyjadą uczniowie z całej Polski
Fot. Zdjęcie poglądowe
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w czwartek (18 kwietnia) rozpocznie się w Kielcach XVI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Kucharskiej dla Młodzieży z Niepełnosprawnościami. Kulinarne zmagania odbędzie się w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ulicy Jagiellońskiej.

Poprzednia edycja wydarzenia została zorganizowana w Łodzi. Wówczas triumfowała drużyna z Kielc. To dało stolicy województwa świętokrzyskiego prawo do organizacji rywalizacji.

– Uczniowie chcą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Będzie to dla nich również okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności i poznania innych uczestników. Ważna będzie także wymiana doświadczeń między nauczycielami – mówi Marta Jagniątkowska, dyrektor placówki.

Pierwszy etap konkursu będzie pisemny, dotyczący wiedzy kulinarnej. Od teorii uczniowie przejdą do praktyki i przygotują oraz zaprezentują swoje potrawy.

– Co ciekawe w jury będą szefowie kuchni znanych kieleckich restauracji takich jak Żółty Słoń, Uno Pizza, czy Sushi Ramen. To prawdziwi fachowcy, którzy bez taryfy ulgowej ocenią pracę wszystkich uczestników. Nasza młodzież już się przygotowuje, żeby wziąć udział w rywalizacji –  dodaje nasza rozmówczyni.

Do Kielc przyjadą zawodnicy m.in. z Łodzi, Sławna, Bydgoszczy i Żar.

– Będziemy chcieli im pokazać nasze miasto i okolice, aby zachęcić ich do odwiedzenia naszego regionu – podkreśla.

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych kształci dzieci i młodzież na poziomie szkoły podstawowej i średniej. Uczą się tu młodzi ludzie z różnymi dysfunkcjami: wadą słuchu, mowy, niepełnosprawnością intelektualną i spektrum autyzmu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO