Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„Kubuś” doczeka się nowej siedziby? Będzie kolejny przetarg

czwartek, 13 maja 2021 17:05 / Autor: Weronika Karyś
„Kubuś” doczeka się nowej siedziby? Będzie kolejny przetarg
„Kubuś” doczeka się nowej siedziby? Będzie kolejny przetarg
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Miasto jeszcze w maju planuje ogłosić kolejny, drugi przetarg na budowę nowej siedziby dla Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na Wzgórzu Zamkowym. Będzie to możliwe dzięki zmianom w wieloletniej prognozie finansowej i tegorocznym budżecie miasta, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez kieleckich radnych.

O nowej siedzibie „Kubusia” na Wzgórzu Zamkowym mówi się już od dawna. Na początku z pomysłu zrezygnowano na rzecz przebudowy ulic Witosa i Zagnańskiej. Z kolei pierwszy przetarg zakończył się sprawą w sądzie. Teraz wszystko zaczyna się po raz drugi. Nie byłoby to jednak możliwe bez wprowadzenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta.

- Kiedy postępowanie sądowe się zakończyło, skarga została oddalona, a wyrok się uprawomocnił, przystąpiliśmy do aktualizacji kosztorysu. Do biura zamówień zostały już złożone wszystkie potrzebne dokumenty. W maju zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Oczywiście musieliśmy wystąpić do instytucji zarządzającej o przedłużenie terminu wykonania. To właśnie z tego wynikają wszystkie przesunięcia w sprawie – poinformowała na czwartkowej sesji rady miasta Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc.

Zaakceptowane przez dwudziestu radnych zmiany w wieloletniej prognozie finansowania objęły nie tylko przesunięcie dziewięciu milionów złotych dla „Kubusia”, ale również przekazanie 500 tysięcy złotych na utrzymanie czystości ulic dla Miejskiego Zarządu Dróg.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO