Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kto będzie nowym szefem Muzeum Zabawek i Zabawy?

poniedziałek, 12 października 2020 10:14 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Była wicedyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach Daria Dyktyńska została zarekomendowana przez komisję konkursową na szefa Muzeum Zabawek i Zabawy. O tym, czy obejmie to stanowisko zadecyduje prezydent Bogdan Wenta.

Do konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy zgłosiło się ośmiu kandydatów, ale dwóch z nich nie spełniło wymogów formalnych. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się w ubiegły piątek w Urzędzie Miasta w Kielcach. Przystąpiły do nich cztery osoby, wśród nich były dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy Maciej Obara. Członkowie komisji rekomendowali na stanowisko nowego szefa instytucji Darię Dyktyńską, była wicedyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach. Teraz o jej wyborze zadecyduje prezydent Bogdan Wenta.

Przypomnijmy. Od stycznia obowiązki dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach pełni Anna Tyszewicz-Obara. Zastąpiła ona na tym stanowisku Macieja Obarę, który kierował placówką od 2011 do listopada 2019 roku. Konkurs na dyrektora tej instytucji został ogłoszony po raz trzeci.

Trwa również konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Historii Kielc. Do udziału w nim zgłosiło się czterech kandydatów. Rozmowy kwalifikacyjne zostały zaplanowane na 16 października.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO