Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Korowód wolontariuszy przeszedł przez centrum Kielc

piątek, 03 grudnia 2021 12:53 / Autor: Adrianna Linertowicz
Korowód wolontariuszy przeszedł przez centrum Kielc
Korowód wolontariuszy przeszedł przez centrum Kielc
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

"Dobro wraca, wolontariat się opłaca!" - to jedno z haseł, które rozbrzmiało podczas Korowodu Wolontariuszy, który przeszedł przez centrum Kielc w piątek, 3 grudnia. Rozpoczął on obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada 5 grudnia.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest okazją do wyrażenia wdzięczności dla tych, którzy bezinteresownie poświęcają swoje siły i czas dla dobra innych ludzi. Z tej okazji Diecezjalne Centrum Wolontariatu wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu i Wolontariatem MOPR w Kielcach organizują XVI Świętokrzyską Galę Wolontariatu. Poprzedza ją Korowód Wolontariuszy, który wyruszył w piątek, 3 grudnia, spod pomnika Henryka Sienkiewicza i przeszedł przez centrum miasta.

– Jesteśmy w trakcie Tygodnia Wolontariatu, którego ukoronowaniem będzie uroczysta gala od wolontariuszy dla wolontariuszy, a odbędzie się ona już 5 grudnia. Podczas wydarzenia uhonorowani zostaną najaktywniejsi wolontariusze w naszym regionie, przyznane też zostaną nagrody "Miejsce Przyjazne Wolontariatowi" oraz "Nadzieja Wolontariatu" - mówi Wiktor Tutaj, prezes zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

– Dzisiaj chcemy się pokazać Kielcom. Praca wolontariuszy często jest niedoceniana i w pewnym sensie ukryta, ponieważ wydaje się, że pomaganie jest kwestią oczywistą i trzeba to robić. My chcemy pokazać, że to doceniamy i dziękujemy wszystkim ludziom angażującym się w niesienie pomocy innym. Zależy nam też na tym, aby wiedziano, iż Kielce są aktywne, jeśli chodzi o wolontariat - dodaje prezes kieleckiego RCW.

Celem Korowodu jest promowanie idei wolontariatu i zachęcanie do aktywnego angażowania się w pomaganie innym.

– Jest to szczególnie ważne w takim trudnym okresie, jakim jest pandemia. Warto się zaangażować w niesienie pomocy, ale nie tylko, bo wolontariat to także spotkania z innymi ludźmi. Poza pracą jest także czas na rozrywkę, na pomoc, na zachęty i wspólne działania – mówi Karol Stanowski z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

– Korowód organizujemy po to, aby pokazać, że mimo pandemii wolontariat w Kielcach istnieje i nie próżnuje. Chcemy, aby było radośnie, kolorowo i głośno. Z powodów pandemicznych Korowód musiał zostać ograniczony, jeśli chodzi o liczbę uczestników, jednak ważne jest to, że się dzisiaj spotykamy i dajemy wyraz temu, że wolontariusze działają - mówi Monika Wilk, organizator wydarzenia.

XVI Świętokrzyska Gala Wolontariatu odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia, o godzinie 16 w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach przy ulicy Wojewódzkiej 12.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO