Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Koronawirus w trzech świętokrzyskich szkołach

piątek, 11 września 2020 08:05 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj informowaliśmy o zakażeniu koronawirusem u jednego z uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. Podobna sytuacja ma miejsce w VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego – w obydwu placówkach dwie klasy przeszły na nauczanie zdalne.

Natomiast w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie zakażenie koronawirusem potwierdzono u trzech nauczycieli. Zadecydowano tam o formie zdalnej zajęć dla wszystkich klas.

- Na razie będzie ona obowiązywać do 14 września. Podobnie jeśli chodzi o licea w Kielcach. Wtedy to poznamy dalsze wytyczne organu prowadzącego i stacji sanitarno – epidemiologicznej – zaznacza Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał też trener prowadzący zajęcia sportowe w Zespole Szkół numer 2 w Kielcach. Oprócz nauczyciela nikt jednak nie został skierowany tam na kwarantannę. Jak ocenia Kazimierz Mądzik, placówki edukacyjne dobrze poradziły sobie z wdrażaniem nowych zaleceń.

- Na tle kraju wyglądamy bardzo dobrze, spotykamy się tylko z pojedynczymi przypadkami zakażeń. Uczniowie i rodzice dostosowali się do nowej rzeczywistości. Oby tak zostało – stwierdza.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO