Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Konkurs rozstrzygnięty! Elektryczna hulajnoga już w rękach zwycięzcy!

czwartek, 01 czerwca 2023 16:10 / Autor: Weronika Karyś
Konkurs rozstrzygnięty! Elektryczna hulajnoga już w rękach zwycięzcy!
Konkurs rozstrzygnięty! Elektryczna hulajnoga już w rękach zwycięzcy!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Konkurs, którym do wygrania była elektryczna hulajnoga o wartości 2500 złotych, zasponsorowana przez Świętokrzyską Grupę Przemysłową INDUSTRIA, został rozstrzygnięty! 1 czerwca w siedzibie Radia eM Kielce odbyło się oficjalne przekazanie nagrody, a powędrowała ona do pani Katarzyny Kolanko i jej trójki cudownych dzieciaków.

Przypomnijmy, że warunkiem uczestnictwa w konkursie było odgadnięcie hasła złożonego z słów, które od poniedziałku (29 maja) były podawane na antenie Radia eM Kielce. Możemy już ujawnić, że brzmiało ono: INDUSTRIA NAPĘDZANA ZIELONĄ ENERGIĄ.

Oprócz tego należało również napisać, czym zajmuje się Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA oraz ułożyć krótkie opowiadanie na jej temat.

Wybór nie był łatwy, ale ostetcznie jury podjęło decyzję, że nagroda trafia do pani Katarzyny Kolanko. 

Poniżej zamieszczamy zwycięskie zgłoszenie:

"Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A. prowadzi działalność w zakresie wydobycia i obróbki kamienia, rozwoju innowacyjnych, ekologicznych nawozów, oferuje niskoemisyjne usługi logistyczne bazujące na gazie LNG, oraz rozwija zeroemisyjne źródła energii i tworzenie w naszym regionie gospodarki bazującej na zielonym wodorze.

Opowiadanie: Paweł jak co dzień rano wyszedł na spacer ze swoim psem Tofikiem. Kiedy szedł przy skraju lasa spostrzegł, że jego sąsiad Piotr wyrzuca do lasu cały worek plastikowych butelek oraz szklanych po alkoholu. Ostatniej nocy mocno świętował swoją osiemnastkę. Goście bawili do białego rana, a głowie Piotra grała jeszcze klubowa muzyka.

- Człowieku co Ty wyprawiasz - krzyknął Paweł - Masz rozum i choć trochę wyobraźni?!

- Nic Ci do tego – to nie twój las. Posprzątaj lepiej po piesku. Ekologu za dychę - odparował Piotr, choć wyschnięte usta sprawiały, że wydobycie słów nie przychodziło mu z łatwością.

- Przecież te śmieci nie rozłożą się przez stulecia, a może i 1000 lat – nie odpuszczał Paweł.

- A czy przypadkiem Twój stary nie pracuje w Kopalni – tam to dopiero jest ekologia!! - drwił Piotr.

- Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Mój tata pracuje w Kopalni należącej do Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej INDUSTRIA S.A. Chodź, pokażę Ci na telefonie czy się zajmuję i jak bardzo jest pożyteczna dla ogółu mieszkańców świętokrzyskiego.

Mimo że nogi Piotra ciążyły mu niczym ołów, podszedł do Pawła. Kiedy przeglądał stronę, jego twarz ogarniało coraz większe zdziwienie. Po kilku minutach skwitował:

- Masz rację: nie dość, że ta firma wydobywa i obrabia kamień, to jeszcze prowadzi badania i rozwija produkcję ekologicznych nawozów, oferuje ekologiczne usługi logistyczne, a także inwestuje w zeroemisyjne źródła energii i tworzenie w naszym regionie gospodarki bazującej na zielonym wodorze, a w dodatku sponsoruje naszych sportowców, którzy bez tej pomocy nie mogliby rozwijać swoich pasji.

- No widzisz. I na tym polega dorosłość – trzeba zawsze mieć otwartą głowę i starać się rozwijać, aby jutro było lepsze. I nie niszczyć tego, co nam zostało nam dane, bo możemy coś stracić raz na zawsze.

Piotr lekko skonfudowany pożegnał się, po czym poszedł w krzaki, gdzie pozbierał wyrzucone śmieci, a następnie wrzucił je posegregowane do pojemników przed blokiem. Natomiast Paweł z Tofikiem wrócił się do domu, gdzie włączył Radio Em Kielce i położył wygodnie na szezlongu".

Wysłuchaj wejścia na antenę z udziałem zwycięzcy, a także Karoliny Golc ze Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej INDUSTRIA oraz Asi i Karoliny z działu marketingu i reklamy Radia eM Kielce:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO