Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Koncepcja na budowę parkingu nad torami na początku 2023 roku

poniedziałek, 07 listopada 2022 12:11 / Autor: Weronika Kępa
Koncepcja na budowę parkingu nad torami na początku 2023 roku
Koncepcja na budowę parkingu nad torami na początku 2023 roku
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Sprawa budowy parkingu nad torami w Kielcach toczy się od wielu lat. Wygląda jednak na to, że z początkiem 2023 roku zostanie postawiony kolejny krok w stronę przystąpienia do wyczekiwanej inwestycji.

– W 2020 roku podpisaliśmy porozumienie w sprawie koncepcji, którą inwestor, czyli PKP, będzie procedował. Wtedy prosiliśmy radę miasta o zabezpieczenie kwoty 250 tysięcy na nasz wkład do tej koncepcji. PKP zadeklarowało, że do czerwca tego roku ogłosi przetarg na budowę parkingu. Tak się nie stało. Jesteśmy jednak w stałym kontakcie mailowym. W ostatnim czasie PKP wykazuje, że przetarg zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Nie wiemy, ile finalnie będzie kosztowała inwestycja, bo to wyniknie z koncepcji. Uznajemy, że parking będzie służył nie tylko mieszkańcom Kielc, ale również wszystkim mieszkańcom regionu. Dlatego też, kiedy pojawi się kwota będziemy szukać partnerów do sfinalizowania budowy parkingu – informuje wiceprezydent Bożena Szczypiór.

Przypomnijmy, że parking ma być skomunikowany zarówno z ulicą Żelazną, jak i Mielczarskiego. Według planów znajdzie się tam 300 miejsc postojowych, z możliwością rozbudowy do 500.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO