Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[FOTO] Kolorowa świetlica oddana do użytku pacjentom

czwartek, 05 grudnia 2019 18:38 / Autor: Wiktor Żelazny
[FOTO] Kolorowa świetlica oddana do użytku pacjentom
[FOTO] Kolorowa świetlica oddana do użytku pacjentom
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Na oddziale endokrynologii i diabetologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach oddana została dziś do użytku świetlica dla najmłodszych pacjentów, a to dzięki zaangażowaniu fundacji Skrzydlaci Dzieciom i wsparciu wielu ludzi dobrej woli.

- Z martwego pomieszczenia, w którym nic się nie działo, zrobiliśmy mały dziecięcy raj, miejsce gdzie dzieci będą chciały spędzać czas. Mamy nadzieję, że dzięki temu poczują domowy klimat – mówiła Katarzyna Misztal, ze stowarzyszenia Skrzydlaci Dzieciom.

Pomieszczenie zostało stworzone niemal od zera. Za sprawy budowlane odpowiadał Sebastian Matuszczyk, który wspólnie ze członkami stowarzyszenia Skrzydlaci Kielce stworzył harmonogram prac i pomagał przy ich koordynowaniu.  Meble kupił bank Millenium. Tempo wykonania było ekspresowe, bo realizacja projektu wykonanego przez Malwinę Kuzerę trwała zaledwie miesiąc i od dzisiaj pacjenci mogą korzystać z kolorowej świetlicy.

- Chciałam bardzo serdecznie wszystkim podziękować. Świetlica pozostawiała wiele do życzenia, a teraz jest naprawdę cudnie. Mam nadzieję, że będzie długo służyła dzieciom, bo jest przede wszystkim dla nich - mówiła dr Elżbieta Skotarczyk-Kowalska, kierownik oddziału endokrynologii i diabetologii dziecięcej.

Świetlicę ozdabiają piękne kolorowe rysunki na ścianach. Najmłodsi mają do dyspozycji książki, zabawki, namiot, a nawet konsole do gier. - Ta świetlica jest bardzo potrzebna, bo będziemy mogli się bawić i kolorować. Wcześniej była taka stara poniszczona, a teraz jest ładnie. Wszystko mi sie podoba - mówiła uradowana Julka.  Z kolei Klaudia nie kryła swojej radości z zabawek: - Najfajniejsza jest konsola, ale będę też korzystała z namiotu - cieszyła się dziewczynka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO