Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kluczowa jest cytologia! Profilaktyka z NFZ

wtorek, 24 stycznia 2023 12:51 / Autor: Radio eM
Kluczowa jest cytologia!  Profilaktyka z NFZ
Kluczowa jest cytologia!  Profilaktyka z NFZ
Radio eM
Radio eM

Konsultacje z położną onkologiczną, badania ciśnienia krwi i poziomu cukru, zapisy na cytologię a także spotkanie z kobietami, które pokonały raka - z tego wszystkiego będą mogły skorzystać między innymi panie, które 25 stycznia zgłoszą się do Sali Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.  

„Kluczowa jest cytologia” pod takim hasłem świętokrzyski oddział NFZ organizuje spotkanie profilaktyczne.  Ma to zachęcić do systematycznych badań.

- Styczeń, to miesiąc poświęcony profilaktyce raka szyjki macicy. W tym miesiącu obchodzimy także Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Jest to poważna choroba, ale jak już doskonale wiemy, można jej zapobiec. Systematyczne badania pozwalają w odpowiednim momencie wykryć niepokojące zmiany, a tylko wczesne wykrycie nowotworu daje szanse na całkowite wyleczenie – zauważa Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.  

– Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, już w najbliższą środę – 25 stycznia zapraszamy do naszej Sali Obsługi Klientów Świętokrzyskiego OW NFZ w Kielcach. Choć, jak wskazuje temat, głównym celem tego spotkania będzie zachęcenie pań do regularnych badań cytologicznych, to zapraszamy tak naprawdę wszystkich. Panie, by mogły bezpośrednio porozmawiać chociażby z położną onkologiczną, czy zapisać się na cytologię. Zachęcamy też panów. Oni także będą mogli skorzystać z oferowanych przez nas badań, na przykład pomiaru ciśnienia, czy poziomu cukru we krwi, a co najważniejsze, będą mogli uzyskać informacje na temat programów profilaktycznych i  potem zachęcić panie z rodziny do badań – uzupełnia rzecznik.

Spotkanie profilaktyczne odbędzie się w środę, 25 stycznia, w godzinach: 10 -13 w Sali Obsługi Klientów Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ , która mieści się przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach.

Podczas spotkania będzie można porozmawiać o chorobie, jej zapobieganiu i leczeniu z doświadczoną położną onkologiczną ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz paniami ze stowarzyszenia „Niebieski Motyl”, które pokonały ten nowotwór oraz zapisać się na badanie cytologiczne w dogodnie wybranym terminie w ramach programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Ponadto każdy zainteresowany będzie mógł: zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cukru, dokonać analizy składu ciała w kiosku profilaktycznym (określić: wskaźnik masy ciała BMI, poziom tłuszczu, tłuszcz trzewny, zawartość wody w organizmie, tkankę mięśniową), porozmawiać z dietetykiem, poznać programy profilaktyczne, takie jak: Profilaktyka Raka Szyjki Macicy, Profilaktyka 40 Plus, Profilaktyka raka piersi, program badań przesiewowych raka jelita grubego, uzyskać informacje o profilaktyce w sieci: aplikacjach mojeFizjo+, 8 tygodni do zdrowia, 8 tygodni do zdrowia po Covid-19, potwierdzić profil zaufany i zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta – IKP i aplikacji mojeIKP , poznać Akademię NFZ i diety.nfz.gov, wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, czy dowiedzieć się, dlaczego warto znać i mieć zapisany numer Teleplatformy Pierwszego Kontaktu.

Każdy, kto przyjdzie otrzyma karnety na wykonanie pomiarów w kiosku profilaktycznym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO