Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kieleccy strażacy nakręcili spoty. Mają przypominać o bezpieczeństwie pożarowym

czwartek, 01 października 2020 10:01 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zajęcia edukacyjne, ale także trzy filmy edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego – to efekt działań kieleckich strażaków, którzy wzięli udział w programie „Bezpieczne Orlęta”. To dobra droga dotarcia do najmłodszych mieszkańców Kielc – mówi Mariusz Góra, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Program realizowany jest przez Fundację Orlen. Nasi strażacy zrealizowali specjalny projekt  „Akademia Bezpiecznych Orląt”. W jego ramach nakręcono trzy filmy edukacyjne mówiące o bezpieczeństwie pożarowym. Bohaterkami filmów były Zuzia i Amelka Klepacz - uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W produkcji ukazane zostały procedury działania w sytuacji tych zagrożeń.

– Skorzystaliśmy z grantu od Fundacji Orlen na promocję bezpieczeństwa wśród najmłodszych. W ramach projektu przygotowaliśmy krótkie spoty, wskazujące na zagrożenia w życiu codziennym. To dobra droga dotarcia do najmłodszych mieszkańców Kielc – mówi Mariusz Góra, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Link do filmów https://www.youtube.com/channel/UC20FdplX4XGQmFlI2br0V-A

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO