Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kieleccy radni dali sobie podwyżki!

czwartek, 02 grudnia 2021 10:54 / Autor: Weronika Karyś
Kieleccy radni dali sobie podwyżki!
Kieleccy radni dali sobie podwyżki!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Podczas dzisiejszej (czwartek, 2 grudnia) sesji RM, radni przegłosowali podwyżki swych diet. Zgodnie z dokumentem, wysokość wynagrodzenia będzie, tak jak dotychczas, zależała od pełnionej w radzie funkcji.

Zarówno dieta przewodniczącego gremium oraz przewodniczących poszczególnych komisji, jak i wiceprzewodniczących wzrośnie o około 1400 złotych, z kolei radnych o 1350. W niektórych przypadkach oznacza to podwyżkę aż o 90 proc. w stosunku do tego co otrzymują obecnie.

Za podwyżkami opowiedziało się szesnaście osób, przeciwko były cztery – Kamil Suchański, Katarzyna Suchańska, Maciej Bursztein i Dariusz Kisiel.

– To rabunek w biały dzień. Dbacie tylko o siebie. Deptacie godność mieszkańców. Nie widzę, żadnego uzasadnienia, by wprowadzić podwyżki diet radnych. Dopilnuje, by kielczanie zapamiętali nazwiska osób, które zagłosowały za projektem – mówił Kamil Suchański, przewodniczący klubu radnych Bezpartyjni i Niezależni.

– Nie szliśmy do polityki dla pieniędzy tylko, by realizować nasz program wyborczy. Podwyżka wynagrodzeń jest karygodna, a to w jaki sposób wypełniamy nasze obowiązki jako radni nie powinno wpływać na wysokość naszego wynagrodzenia. Każdy powinien wykonywać swój mandat z należytym szacunkiem, choćby miał robić to za darmo – stwierdziła radna Katarzyna Suchańska.

Innego zdania była Katarzyna Zapała, a także Michał Braun, przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

– Osobiście popieram podwyżkę, gdyż bardzo doceniam pracę, którą mój klub wkłada w swoje obowiązki. Niech nikt mi nie mówi, że te osoby przyszły tu dla pieniędzy czy poklasku, od wielu lat działają na rzecz miasta i bardzo doceniam ich wysiłek i zaangażowanie. Zresztą podobne podwyżki zostały już przegłosowane w wielu innych miastach – mówił przewodniczący KO.

Podwyżki diet są wynikiem nowych przepisów zawierających zasady wynagradzania samorządowców, parlamentarzystów oraz władz RP. Chodzi o Ustawę z dnia 17 września 2021 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO