Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kieleccy policjanci przejęli narkotyki warte dwa miliony złotych

środa, 24 kwietnia 2024 15:40 / Autor: Aleksandra Rękas
Kieleccy policjanci przejęli narkotyki warte dwa miliony złotych
Kieleccy policjanci przejęli narkotyki warte dwa miliony złotych
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

40 kilogramów najróżniejszych narkotyków przejęli kieleccy policjanci. Kilkumiesięczne śledztwo zaprowadziło mundurowych aż na podkarpacie, gdzie zatrzymali dwóch mężczyzn.

– Praca śledczych przy tej sprawie doprowadziła ich na podkarpacie, gdzie według podejrzeń narkotykowy proceder miał swój ciąg dalszy. Po siłowym wejściu do garażu, w którym zabarykadowali się 25- i 21-latek, policjanci znaleźli 21,5 kilograma substancji psychotropowej 3-CMC, 11,5 kilograma marihuany oraz 6,5 kilograma amfetaminy – wylicza mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.

Policjanci zabezpieczyli też prawie 14 tysięcy złotych. Nie zakończyli jednak działań i udali się do mieszkania zajmowanego przez 25-latka. Tam przejęli kolejne narkotyki.

– Ponad kilogram amfetaminy, ponad pół kilograma substancji psychotropowej 3 – CMC oraz blisko 200 gramów marihuany – uzupełnia policjantka.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi dziesięcioletnia odsiadka. Starszy z nich, dodatkowo zmierzy się z odpowiedzialnością za wprowadzenie ich znacznej ilości do obrotu - może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Obaj najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO