Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielczanka została sama z czwórką dzieci, jej mieszkanie jest w tragicznym stanie

piątek, 03 grudnia 2021 11:31 / Autor: Weronika Kępa
Kielczanka została sama z czwórką dzieci, jej mieszkanie jest w tragicznym stanie
Źródło: zbieram.pl
Kielczanka została sama z czwórką dzieci, jej mieszkanie jest w tragicznym stanie
Źródło: zbieram.pl
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Los nie był dla niej łaskawy. Została sama z czwórką małych dzieci, niedawno straciła też mamę. Nie stać jej na wynajmowanie mieszkania, dlatego postanowiła wyremontować swój dom rodzinny, ale… nie ma za co. By dać synom szansę na lepszą przyszłość, potrzebuje wsparcia finansowego. Mowa o kielczance Asi Spurek.

– Asia to dobra, kochająca mama, los  jej  niestety nie oszczędza, niedawno zmarła jej mama, która pomagała w wychowaniu dzieci, ojciec chłopców nie poczuwa się do jakiejkolwiek odpowiedzialności, nie interesuje się dziećmi – zdradza Katarzyna Kobryn, koleżanka kobiety.

Najstarszy syn pani Asi ma pięć lat, bliźniaki po dziewiętnaście miesięcy, a najmłodsze dziecko – osiem miesięcy. Obecnie rodzina mieszka w wynajmowanym lokalu, którego utrzymanie jest zbyt kosztowne. Kobieta postanowiła więc wrócić do rodzinnego domu, który po śmierci mamy został na nią przepisany. Ten wymaga jednak gruntownego remontu.

– Mieszkanie po mamie nie było remontowane od dwunastu lat. To stara kamienica i warunki są tu tragiczne. Ciągle psuje się piecyk gazowy, więc nie zawsze jest ciepła woda. Generalnie w domu jest zimno. Teraz będzie jeszcze ciężej, bo zbliża się zima – opowiada pani Asia.

Gruntownego remontu wymaga przede wszystkim łazienka. W złym stanie są również inne pomieszczenia. – Mam cudownych czterech synów, których kocham nad życie i to właśnie dla nich chcę wyremontować mieszkanie, żeby było im lepiej. Wierzę, że są dobrzy ludzie na tym świecie i nam pomogą – dodaje nasza rozmówczyni.

Mieszkanie składa się z jednego dużego pokoju, który należałoby przedzielić, kuchni i łazienki. – Może ktoś ma jakieś niepotrzebne materiały budowlane, może ktoś ma czas, by pomóc posprzątać i powyrzucać co trzeba. Nie wyobrażam sobie, jak Asia radzi sobie sama z czwórką tak małych dzieci, a co dopiero mówić o jakimś zrywaniu podłogi, bo tak, sama ją zrywała – apeluje koleżanka kobiety.

Pani Asia prosi jednak przede wszystkim o wsparcie finansowe, w tym celu uruchomiła zbiórkę. Póki co została ona zasilona kwotą niespełna czterech tysięcy złotych. To wciąż niewiele. Kielczanka oszacowała, że potrzebuje co najmniej 40 tysięcy.

Link do zbiórki: https://tiny.pl/9dknc

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO