Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielce mają Kartę Miejską! Teraz wszystko jest pod ręką – w telefonie

piątek, 09 września 2022 10:45 / Autor: Weronika Kępa
Kielce mają Kartę Miejską! Teraz wszystko jest pod ręką – w telefonie
Kielce mają Kartę Miejską! Teraz wszystko jest pod ręką – w telefonie
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Gdzie dobrze zjeść i odpocząć, gdzie się rozerwać, co zwiedzić i jak tam dojechać? Na te pytania mieszkańcy Kielc znajdą odpowiedź w bezpłatnej aplikacji „Miejska Karta Kielce”. Informacje w niej zawarte są dostępne 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. 

Zainstalowanie aplikacji zajmuje zaledwie kilka sekund. Ma ona służyć przede wszystkim mieszkańcom, ale również turystom.

– Projekt jest skierowany głównie do mieszkańców Kielc, czyli osób, które płacą tutaj podatki, ale również do osób przebywających aktualnie w Kielcach lub chcących je odwiedzić. Oprócz atrakcji i ofert promocyjnych skierowanych wyłącznie do mieszkańców, aplikacja zawiera szereg informacji, które umożliwiają podróżowanie i zwiedzenie naszego miasta – od instytucji kulturalnych, poprzez miejsca, w których można dobrze zjeść, aż po atrakcje turystyczne – informuje Michał Sadowski z Miejskiej Karty.

Oprócz aplikacji z karty można również korzystać w wersji plastikowej. Ta może się przydać na przykład w autobusach komunikacji miejskiej (można ją doładować i kupić na nią bilet miesięczny).

– By nabyć kartę w formie plastikowej wystarczy zainstalować aplikację i złożyć wniosek o zatwierdzenie danej osoby jako faktycznego mieszkańca Kielc przez Urząd Miasta. Co ważne, na końcu należy zaznaczyć, że prosi się o wydanie karty w wersji plastikowej. Po weryfikacji zostanie ona dostarczona do wybranego punktu – dodaje Sadowski.

Dzięki karcie mieszkańcy mogą między innymi kupować tańsze bilety do miejskich instytucji kulturalnych, korzystać z darmowych wejściówek, przeglądać bieżące informacje dotyczące miasta oraz zasoby biblioteczne. Mają również dostęp do bieżących przetargów, inwestycji i zapytań, a także do transmisji obrad rady miasta.

Aplikacja jest dostępna zarówno na IOS, jak i na Androidy. Jest zupełnie darmowa. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO