Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Już w ten weekend rowerzyści będą świętować [PROGRAM]

środa, 23 sierpnia 2023 07:30 / Autor: Karolina Posłowska
Już w ten weekend rowerzyści będą świętować [PROGRAM]
Fot. Kielecka Masa Krytyczna
Już w ten weekend rowerzyści będą świętować [PROGRAM]
Fot. Kielecka Masa Krytyczna
Karolina Posłowska
Karolina Posłowska

W niedzielę (27 sierpnia) odbędzie się Kieleckie Święto Rowerzysty. Czwarta edycja wydarzenia rozpocznie się o godzinie 15 na kieleckim Rynku.

Uczestnicy przejadą ulicami miasta do Przestrzeni Relaksu w Dolinie Silnicy. Tam odbędzie się piknik rowerowy. Dla rowerzystek i rowerzystów – najmłodszych i najstarszych będą czekać potrawy z grilla i napoje. Atmosferę urozmaici duet MM’elody. Mikołaj Janowski wraz z Moniką Sawicką muzycznie umilą czas zebranym łącząc jazz, chillout i elektronikę.

O 17:30 będziemy mogli obejrzeć spektakl Teatru Miejsca. Dla sympatyków kina organizatorzy przygotowali letni seans. Na najmłodszych uczestników będą czekać animatorzy. Podczas wydarzenia w miasteczku rowerowym każdy będzie mógł sprawdzić stan techniczny roweru.

– Kieleckie Święto Rowerzysty to wydarzenia dla wszystkich pokoleń. Czy jeździcie na rowerze do pracy lub szkoły czy rekreacyjnie w weekendy – to Wasz dzień. Zapraszamy absolutnie wszystkich. Pokażmy, że społeczność rowerowa w Kielcach jest liczna i aktywna – zachęca organizator na stronie wydarzenia.

Kielecka Masa Krytyczna dla uczestników przygotowała wyzwanie, a dla najbardziej kreatywnych będą czekać nagrody. Wystarczy umiejętnie i pomysłowo udekorować swój rower lub ubrać samego siebie kolorami Kieleckiej Masy Krytycznej.

Udział jest bezpłatny. Wydarzenie organizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Program

15:00 – start | Kielecki Rynek

około 16:30 – koniec przejazdu i start pikniku | Przestrzeń Relaksu w Dolinie Silnicy

17:30 – spektakl Teatru Miejsca | Przestrzeń Relaksu w Dolinie Silnicy

18:15 – panel dyskusyjny z człowiekiem, który o rowerach wie sporo (Hubertem Mazurem) oraz twórcą Teatru Miejsca (Robertem Poryzińskim)

19:40 – seans kina letniego | Przestrzeń Relaksu w Dolinie Silnicy

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO