Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Juwenalia wkrótce. Jakie atrakcje czekają na studentów tym razem?

wtorek, 10 maja 2022 17:46 / Autor: Weronika Leszczyńska
Juwenalia wkrótce. Jakie atrakcje czekają na studentów tym razem?
Juwenalia wkrótce. Jakie atrakcje czekają na studentów tym razem?
Weronika Leszczyńska
Weronika Leszczyńska

W ramach tegorocznych Juwenaliów odbędzie się koncert hip hopowy, Festiwal Stand-upu i Kabaretu, karaoke i wiele więcej. Integracja studencka potrwa od 18 do 21 maja.

W rozmowie z Danielem Kozłowskim, przewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego dowiedzieliśmy się, jakie atrakcje czekają na studentów w tym roku.

- Osiemnastego maja, w piątek, będziemy mieć Festiwal Stand-upu i Kabaretu. Wystąpi  Adam Van Bendler, Kabaret Młodych Panów, Ewa Błachnio oraz Marcin Zbigniew Wojciech. W czwartek, dziewiętnastego maja, przeprowadzimy korowód od akademików Politechniki Świętokrzyskiej do Rynku.

- W piątek będzie koncert hip hopowy. Na Kadzielni wystąpią Żabson, Guzior i Kizo-dodaje Daniel Kozłowski.

Dodatkowo na 18 maja o 18.00 UJK zaplanowało Wielkie Grillowanie przy ulicy Śląskiej, a podczas niego karaoke. Natomiast 19 maja w Klubie Studenckim WSPAK odbędzie się koncert BIG BAND UJK oraz zespołu MAD HORSES. Wstęp jest wolny, a podczas wydarzenia odbędą się zabawy z upominkami.  

Studenci co roku chętnie biorą udział w Juwenaliach. Zapytaliśmy kilku z nich, czy zamierzają skorzystać z oferty i tym razem.

- W tym roku pierwszy raz idę na Juwenalia. Zdecydowałam się, bo znajomi zapewnili, że będziemy się dobrze bawić na koncercie i w klubie. Myślę, że jest to okazja do poznania nowych ludzi i oderwania się od nauki-mówi Agata z UJK.

- Już na pierwszym roku chciałem wziąć udział w Juwenaliach, niestety okres pandemii mi to uniemożliwił. Przez to, że są to dni wolne od zajęć można naładować akumulatory przed zbliżającą się sesją. Jest to również fantastyczny czas, aby spotkać się ze znajomymi z uczelni poza zajęciami. Można tez poznać nowych ludzi, takie eventy łączą. Wszyscy przychodzą z pozytywną energią, chcą się cieszyć tymi chwilami beztroski – mówi Szymon z Politechniki Świętokrzyskiej.

Przypominamy, że tegoroczne Juwenalia rozpoczynają się 18 maja Festiwalem Stand-upu i Kabaretu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO