Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jest pozwolenie na budowę GUM. Prestiż i nowe miejsca pracy

środa, 04 grudnia 2019 10:32 / Autor: Michał Łosiak
Jest pozwolenie na budowę GUM. Prestiż i nowe miejsca pracy
Jest pozwolenie na budowę GUM. Prestiż i nowe miejsca pracy
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Główny Urząd Miar otrzymał pozwolenie na budowę długo oczekiwanego kompleksu laboratoriów. Jedna z najważniejszych inwestycji w naszym regionie nie tylko przyczyni się do decentralizacji instytucji, ale również ma przynieść wiele nowych miejsc pracy.

Projekt zakłada budowę zespołu budynków służących celom naukowym. Siedem z nich będzie miało charakter laboratoryjny. Ponadto zaplanowano budynek warsztatowy, obsługowo-techniczny oraz magazyn. Zaprojektowano również przestrzeń wokół kampusu i odpowiednie ciągi komunikacyjne.

– Cieszymy się jako miasto, że tak duża inwestycja pojawi się w Kielcach. Wiąże się to z prestiżem, ale też z nowymi miejscami pracy dla naszych mieszkańców. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie prac – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Kampus laboratoryjny ma stanąć na działce przy ulicy Wrzosowej, niedaleko Starostwa Powiatowego. Pozwolenie na budowę uprawomocni się 14 grudnia i od tego dnia inwestor będzie mógł ogłosić przetarg na budowę. Jej koszt to ponad 160 milionów złotych z czego 140 milionów  będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO